Zamknij

Koniec darmowego bagażu podręcznego w Ryanair. Pasażerowie nie będą zadowoleni

Redakcja
24.08.2018 09:15
Koniec darmowego bagażu podręcznego w Ryanair. Pasażerowie nie będą zadowoleni
fot. ---

Linia lotnicza Ryanair postanowiła wprowadzić zmiany w swojej polityce bagażowej. Od 1 listopada pasażerowie, którzy nie wykupią pierwszeństwa wejścia na pokład i nie zapłacą dodatkowo za duży bagaż podręcznych, będą mogli wnieść na pokład tylko mały plecak.

Jak poinformował przewoźnik na swojej stronie internetowej, od 1 listopada na wszystkich lotach irlandzkiej linii będziemy mogli bezpłatnie zabrać ze sobą jedynie mały plecak lub torebkę, której wymiary nie będą przekraczać 40x20x25 cm. Duży bagaż podręczny, który dotychczas był darmowy, stanie się bagażem nadawanym, za który trzeba będzie zapłacić.

Płatny bagaż podręczny w Ryanair: ile zapłacimy?

Osoby, które będą chciały zabrać ze sobą drugi, większy bagaż podręczny mają dwa wyjścia.

Po pierwsze mogą dokupić dodatkową usługę priorytetowego wejścia na pokład (w taryfie Plus, Flexi Plus czy Family Plus) i wtedy mają możliwość wniesienia do samolotu dwóch bagaży - małego (40x20x25 cm) i dużego (55x40x20 cm). Cena usługi to obecnie 5 euro (jeśli dodamy ją przy zakupie biletu) lub 6 euro (jeśli dodamy ją później), ale od 1 listopada wzrośnie ona odpowiednio od 6 do 8 euro, czyli ok. 26-35 złotych.

Drugą możliwością jest nadanie dużego bagażu podręcznego (55x40x20 cm i maksymalnie 10 kg) przy stanowisku odprawy. Cena za nadanie bagażu do luku to koszt 10 euro (około 44 złote). Jedna osoba może nadać tylko jeden taki bagaż.

Zobacz także

Ważne jest, że zmiany dotyczą wszystkich podróży od 1 listopada, nawet jeśli bilety zostały kupione wcześniej.

Ryanair lata z dwunastu lotnisk w Polsce - z Krakowa, Warszawy (Modlin), Wrocławia, Gdańska, Poznania, Katowic, Bydgoszczy, Rzeszowa, Łodzi, Lublina, Szczecina i Olsztyna.

Przeczytaj także:

Ryanair. Jedynie 48 godzin na odprawę online

• Ryanair po raz kolejny podnosi opłaty. Będą nawet dwukrotnie wyższe dla pasażerów

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC