Zamknij

Koniec darmowych drinków z all inclusive na Majorce? Rząd Balearów zadecydował

Redakcja
22.08.2018 10:03
Drinki
fot. Shutterstock

Lokalny rząd na Balearach zapowiedział walkę z darmowym alkoholem w ramach all inclusive. Wprowadzenie ograniczeń dla gości hotelowych ma rozwiązać problem tłumów pijanych turystów, którzy nie tylko przeszkadzają mieszkańcom, ale są też zagrożeniem dla własnego bezpieczeństwa.

Powodem wprowadzenia tych zmian jest krytykowana przez rząd "antyspołeczna" postawa turystów. Władze Balearów chcą nie tylko ograniczyć spożywanie alkoholu przez turystów, ale również jednak odmienić niezbyt pozytywny, rozrywkowy wizerunek hiszpańskiej wyspy. 

Darmowy alkohol wyłącznie do posiłków

Nowe prawo zakłada, że piwo, wino oraz drinki będą serwowane na Majorce wyłącznie w czasie głównych posiłków. Poza nimi trzeba będzie za alkohol dodatkowo zapłacić. Z pokoi hotelowych znikną też lodówki, w których stało do tej pory darmowe piwo dla gości.

Władze Balearów chcą w ten sposób poradzić sobie z problemem pijanych turystów, którzy stanowią zagrożeniem dla własnego bezpieczeństwa. Jedną z ich zabaw w stanie upojenia alkoholowego jest skakanie z balkonów do basenów lub przechodzenie z balkonu na balkon, na dużych wysokościach. W tym roku w ten sposób zginęło przy tym już do kilka osób.

Przeczytaj także: Majorka ma dość pijanych turystów. W Magaluf chcą zakazać darmowych drinków z all inclusive

Ograniczenie liczby gości i... plastikowych kubków

Co więcej, prawo przewiduje także ograniczenia co do liczby gości, którą hotele będą mogły przyjąć. Jak donoszą lokalne media, ośrodki all inclusive uzyskają licencję tylko wtedy, gdy będą w stanie obsługiwać 70 proc. klientów jednocześnie w czasie, gdy sala będzie całkowicie zapełniona. Obecnie na Majorce all inclusive oferuje 270 hoteli. 

Zmiany będą dotyczyły również zakazu korzystania z jednorazowych sztućców i kubeczków. Do tej pory obiekty all inclusive chętnie je stosowały, żeby zmniejszyć liczbę naczyń do mycia. Minister Turystyki Balearów podkreśla, że jest to sposób na wyegzekwowanie stosowania się do nowych przepisów o odpadach. Zakłada on, że od 2020 roku liczne produkty z tworzyw sztucznych będą z rynku wycofywane.

Zobacz także

Źródło: rp.pl, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC