Zamknij

Koniec lotów na Kretę? Ryanair ogłosił zamknięcie trasy z Polski

Redakcja
12.04.2018 10:33
Spinalonga - Kreta
fot. Pixabay

Z tej wiadomości z pewnością nie ucieszą się mieszkańcy południowej części Polski. Ryanair od 1 czerwca 2018 roku zamyka połączenie pomiędzy lotniskiem w Katowicach a grecką Chanią. 

Jak podaje Fly4free.pl (za portalem airnews.gr) linie lotnicze Ryanair ogłosiły redukcję krajowych tras w Grecji, przenosząc swoje maszyny z Aten oraz Chanii do bazy w Niemczech. Ta decyzja dotnie bezpośrednio polskich pasażerów.

Ryanair: zamknięcie połączenia z Katowic na Kretę

Zmiany dotyczące zamknięta bazy w Chanii na Krecie mają nastąpić 1 czerwca 2018 roku. Te zmiany odczują pasażerowie korzystający z połączeń krajowych, jak również z lotów pomiędzy Chanią a Wenecją, Wilnem i Memmingen. 

Polscy pasażerowie nie ucieszą się z informacji dotyczącej zamknięcia trasy relacji Katowice-Chania-Katowice. 

Zobacz także

Koniec lotów do Chanii z polskich miast?

Jak tłumaczy przedstawiciel Ryanaira, Nicolas Lardis, powodem zamknięcia bazy są finanse:

- "Opłaty za greckie lotniska w większości przypadków zachęcają do tras tylko w okresie letnim i tylko na międzynarodowych kierunkach. W związku z tym nasze dwa samoloty zostaną przeniesione do bazy w Niemczech, gdzie mogą osiągnąć wyższy zwrot w skali roku".

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy redukcja tras Ryanaira będzie obejmowała w przyszłości także inne połączenia z greckich miast do Polski. Z lotniska w Chanii samoloty irlandziego przewoźnika latają m.in. do Warszawy-Modlina, Krakowa oraz Wrocławia. 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC