Zamknij

Koniec pobłażliwego traktowania pasażerów Ryanaira. Za bagaż trzeba zapłacić pełną kwotę

Redakcja
09.01.2019 16:14
Ryanair
fot. Shutterstock

Irlandzki przewoźnik zapowiedział, że kończy okres ochronny dla wszystkich zapominalskich. Pasażerowie, którzy będą chcieli zabrać na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego, a nie wykupili pierwszeństwa wejścia na pokład lub nie dodali bagażu do rezerwacji, będą musieli zapłacić nawet 25 euro.

Od 1 listopada 2018 roku linia lotnicza Ryanair postanowiła wprowadzić zmiany w swojej polityce bagażowej. Na wszystkich lotach irlandzkiej linii będziemy mogli bezpłatnie zabrać ze sobą jedynie mały plecak lub torebkę, której wymiary nie będą przekraczać 40x20x25 cm. Aby zabrać na pokład również większy bagaż podręczny (55x40x20 cm i maksymalnie 10 kg), trzeba albo wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład (koszt od 6 do 10 euro) albo nadać go na lotnisku (koszt od 10 do 12 euro). 

Zmiany wprowadzone przez Ryanaira spotkały się z bardzo negatywnymi reakcjami pasażerów. Właśnie dlatego przewoźnik postanowił przez pierwszy miesiąc stosować taryfę ulgową. Mniej rygorystycznie egzekwowane było więc przestrzeganie nowych przepisów. Opłaty od pasażerów, którzy nie zastosowali się do nowych wytycznych i nie zapłacili za duży bagaż podręczny, nie były pobierane. Od teraz ma się to zmienić, niestety na niekorzyść pasażerów. 

Zobacz także

Ryanair: od 8 stycznia pełne stawki za bagaż

Opłaty za duży bagaż podręczny na bramkach weszły w życie dopiero od 4 grudnia, ale wciąż miały promocyjny charakter: osoby, które chciały zdać duży bagaż podręczny dopiero przed wejściem do samolotu, musiały zapłacić 10 EUR.

Jednak jak czytamy w "Irish Independent", od 8 stycznia wchodzą pełne stawki. Ryanair wysłał już do swoich agentów i pasażerów informację, że od dzisiaj pasażerowie, którzy nie wykupią priorytetowego boardingu lub dużego bagażu podręcznego podczas rezerwacji lub później i przypomną sobie o konieczności zabrania dużej podręcznej walizki dopiero na lotnisku, będą musieli zapłacić na lotnisku 20 EUR (ok. 85 zł) przy stanowisku check-in lub 25 EUR (ok. 110 zł) przy bramce prowadzącej do samolotu).

Przeczytaj także:

• Koniec darmowego bagażu podręcznego w Ryanair. Pasażerowie nie będą zadowoleni

Kolejne zmiany w Ryanairze. Odprawa dla pasażerów może być trudniejsza 

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC