Zamknij

Koniec rozkładania foteli w samolotach? Linia lotnicza ogranicza tę możliwość

Nina Czochara
15.04.2019 13:06
Kobieta śpiąca w samolocie
fot. Shutterstock

Rozkładanie foteli przez pasażerów siedzących z przodu to dla wielu osób jedno z najbardziej irytujących zachowań w samolocie. Właśnie dlatego linia lotnicza Delta postanowiła wprowadzić pewną zmianę i... ograniczyła o połowę możliwość rozkładania siedzeń na pokładzie. 

Według przeprowadzonej ankiety, dla 30 procent pasażerów to jedna najbardziej irytujących rzeczy w czasie lotu. Chodzi o sytuację, kiedy podróżni rozkładają fotele (często do pozycji niemal leżącej) i uprzykrzają tym samym rejs osobom siedzącym za nimi.

Delta Air Lines "walczy" z pasażerami rozkładającymi fotele

Linia Delta właśnie wprowadziła w życie nietypowy eksperyment. W 62 Airbusach A320 ograniczyła o połowę możliwość rozkładania foteli. W klasie ekonomicznej możliwość odchylenia zostanie zmniejszona z 4 do 2 cali, a w klasie biznes – z 5 do 3,5 cala.

Na razie wszystko jest realizowane w formie testu, który potrwa 2 miesiące – w zależności od odbioru ze strony pasażerów pomysł będzie porzucony lub rozszerzony na kolejne samoloty we flocie przewoźnika.

Pokład samolotu
fot. Shutterstock
Zagłosuj

Uważasz, że zablokowanie możliwości rozkładania foteli w samolocie to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Dlaczego Delta podjęła decyzję o wprowadzeniu takich zmian? Przedstawiciele linii uważają, że pasażerowie potrzebują więcej komfortu i miejsca przed sobą. Na rozłożenie laptopa, oglądanie filmów i seriali czy nawet na jedzenie i picie.

Taki eksperyment będzie miał z pewnością swoich zwolenników i przeciwników. W najbliższym czasie okaże się, czy w linii Delta ten pomysł się przyjmie.

Przeczytaj także:

• Tanie linie wprowadzą opłaty za schowki bagażowe? Powstał już nowy projekt

 Nowy projekt "foteli stojących" w samolocie już gotowy. Czy pojawią się na pokładzie?

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC