Zamknij

Koniec wnoszenia alkoholu na pokład Ryanaira? Przewoźnik ma dość pijanych pasażerów

Nina Czochara
01.07.2019 09:38
Ryanair
fot. Pixabay

Przedstawiciele irlandzkiej linii poinformowali, że podróżujący z Wielkiej Brytanii do wybranych lotnisk w Hiszpanii nie wniosą na pokład samolotu alkoholu zakupionego na lotnisku. Decyzję podjęto z powodu coraz większej liczby incydentów i awantur z udziałem brytyjskich podróżnych będących pod wpływem alkoholu. 

Według danych brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego każdego roku dochodzi do około 415 incydentów z udziałem pasażerów. Duża część tych incydentów jest spowodowana nadużyciem alkoholu. Właśnie dlatego linia podjęła decyzję o zakazie wnoszenia napojów alkoholowych na pokład na części wakacyjnych tras. Biorąc pod uwagę obecne ograniczenia dotyczące płynów w bagażu podręcznym, zakaz będzie dotyczył w szczególności napojów alkoholowych zakupionych w sklepach wolnocłowych na lotniskach.

Pasażerowie Ryanaira nie wniosą alkoholu na pokład

O zmianach w polityce Ryanair przewoźnik poinformował swoich klientów drogą mailową. Nowe zasady będą obowiązywać pasażerów, którzy będą lecieli do Hiszpanii - do Alicante, Barcelony, Malagi oraz na Ibizę, Majorkę i Teneryfę z dwóch brytyjskich lotnisk - w Manchesterze oraz Glasgow.

Jak podają brytyjskie media, pasażerowie przed wejściem do samolotu wybranych lotów będą zmuszeni poddania się wyrywkowej kontroli bagażu podręcznego. Podróżni, którzy będą chcieli przewieźć alkohol, będą musieli spakować go do bagażu podręcznego i oddać do luku bagażowego bez dodatkowych opłat. Jeśli jednak napój alkoholowy nie będzie odpowiednio zapakowany, pasażer będzie zobowiązany pozbyć się go przed wylotem.

Zobacz także

Linia chce zapewnić komfort i bezpieczeństwo pasażerom

Irlandzki przewoźnik podjął taką decyzję ze względu na rosnącą liczbę incydentów z udziałem pijanych brytyjskich pasażerów, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo oraz komfort pasażerów. Podczas boardingu pracownicy Ryanaira mają zwracać szczególną uwagę na tzw. "niesfornych" pasażerów. Jak podano w komunikacie, osobom, których zachowanie zostanie uznane za nieodpowiednie, pracownicy linii mogą odmówić wejścia na pokład samolotu. To samo spotka tych pasażerów, którzy będą próbowali wnieść na pokład alkohol.

Zobacz także

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC