Zamknij

Koniec „wojen” turystów o leżaki. Biuro podróży ma na to sposób

Redakcja
02.02.2018 15:38
Koniec „wojen” turystów o leżaki. Biuro podróży ma na to sposób
fot. Fotolia

„Wyścig” po najlepsze leżaki przy hotelowych basenach to bardzo częsty widok w wakacyjnych kurortach. Biuro podróży Thomas Cook chce to jednak zmienić.

Okazuje się, że popularne „czatowanie” od rana przy hotelowych basenach oraz rezerwowanie najlepszych leżaków (np. za pomocą ręcznika czy książki) jest domeną nie tylko Polaków i Brytyjczyków, ale również wielu innych narodowości. Coraz więcej hoteli umieszcza informację, że jeśli nikt nie zjawi się na leżaku przez godzinę, to ręcznik będzie zabierany, a miejsce zwalniane. W praktyce bywa jednak różnie.

Na rosnący problem „bitew” o leżaki zwróciło uwagę biuro podróży Thomas Cook. Przedstawiciele firmy doszli do wniosku, że skoro miejsce przy basenie jest tak istotną kwestią dla turystów, to dlaczego nie zacząć go… sprzedawać. Brytyjsko-niemieckie biuro Thomas Cook chce wprowadzić usługę wypożyczania leżaków na cały urlop.  

Leżaki
fot. Flickr

W jaki sposób będzie można skorzystać z takiej opcji? Klienci otrzymają 6 dni przed wyjazdem maila z propozycją zarezerwowania leżaka. Jeśli będą tą usługą zainteresowani, po kliknięciu w link zostaną przekierowani na stronę z mapką, na której będą mogli wybrać odpowiadające im miejsca. Oczywiście  nowa opcja rezerwacji leżaka będzie płatna – ma kosztować około 25 euro.

Usługa zostanie początkowo wprowadzona i testowana w trzech hotelach na Wyspach Kanaryjskich. Jeśli pomysł się sprawdzi i będzie cieszył się zainteresowaniem wśród turystów, ma zostać wprowadzony przed tegorocznymi wakacjami w kolejnych 30 hotelach.

Okazuje się, że problem "bitew" o leżaki jest naprawdę duży. Hotele i biura podróży są zalewane skargami od niezadowolonych klientów, którzy muszą walczyć o miejsce przy basenie. Kto wie, czy za kilka lat podobne rozwiązanie jak Thomas Cook nie wprowadzi większość firm oferujących wakacje.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC