Zamknij

Arabia Saudyjska zaszczepi wszystkich obywateli przeciw koronawirusowi. Procedura będzie bezpłatna

24.11.2020 12:31
Arabia Saudyjska
fot. Shutterstock

Władze Arabii Saudyjskiej ogłosiły, że wszyscy mieszkańcy państwa zostaną bezpłatnie zaszczepieni przeciw koronawirusowi. Obywatele, którzy do tej pory nie chorowali na COVID-19, mają otrzymać szczepionkę do końca 2021 roku.

Ministerstwo zdrowia Arabii Saudyjskiej podało informację o tym, że szczepionka przeciw COVID-19 będzie dostępna i bezpłatna dla wszystkich obywateli kraju. Władze państwa chcą do końca 2021 roku zaszczepić 70 proc. osób, które do tej pory nie były zakażone koronawirusem.

Koronawirus: Arabia Saudyjska zaszczepi wszystkich obywateli przeciw COVID-19

Wiceminister zdrowia Królestwa Arabii Saudyjskiej Abdullah Assiri poinformował, że szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna w kraju bezpłatnie dla wszystkich. Polityk udzielił wywiadu dla saudyjskiej telewizji państwowej, w którym podkreślił też, że jest to ważne szczególnie dlatego, że w Arabii Saudyjskiej aż 38 proc. mieszkańców to migranci. Warto też zadbać o ich prawa.

Aż 70 proc. obywateli, którzy do tej pory nie chorowali na COVID-19, ma zostać zaszczepiona do końca 2021 roku. Polityk nie ujawnił jednak, z której szczepionki skorzysta kraj.

Przypominamy, że w Arabii Saudyjskiej do tej pory koronawirusem zaraziło się ponad 355 tys. osób, z czego prawie 6 tys. zmarło. Liczba zakażeń w ostatnim czasie rośnie, dlatego kraj czeka na możliwość zaoferowania szczepienia swoim obywatelom.