Zamknij

Dla możliwości podróżowania ludzie są gotowi zrezygnować z seksu na rok. Tak wynika z badań

02.03.2021 12:14
Koronawirus. Dla możliwości podróżowania ludzie są gotowi zrezygnować z seksu na rok
fot. SHUTTERSTOCK

Prawie 40 procent mieszkańców Wielkiej Brytanii i USA w zamian za możliwość natychmiastowego podróżowania jest gotowa zrezygnować z seksu przez rok, a jeden na pięciu ankietowanych jest w stanie zerwać z aktualnym partnerem. Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie serwisu Trivago.

Jak podaje portal Businessinsider.com.pl, na zlecenie serwisu Trivago przeprowadzono badanie, którego celem było zbadanie trendów i oczekiwań klientów dotyczących podróżowania w 2021 roku. W ankiecie wzięło udział 2 tysiące dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz USA. Przeprowadzono ją w dniach 3-9 stycznia, a błąd statystyczny dla badania wyniósł 3 punkty procentowe.

Podróżowanie lepsze niż seks

Według badań - jak informuje portal Businessinsider.com.pl - 39 procent ankietowanych przyznało, że zrezygnowałoby z uprawiania seksu przez rok, jeśli pozwoliłoby im to na powrót do podróżowania. Z kolei jeden na pięciu respondentów stwierdził, że dla możliwości wyjazdów jest gotowy zerwać ze swoim aktualnym partnerem.

Co więcej, 25 procent ankietowanych, by tylko móc ponownie podróżować, wydałoby swoje wszystkie oszczędności. 48 procent natomiast, w zamian za taką możliwość, porzuciłoby swoją pracę. 

Nic więc dziwnego, że aż 80 procent ankietowanych przyznało, że podróżowanie jest ważnym elementem zrównoważonego trybu życia. Według respondentów brak możliwości zwiedzania świata to jedno z najgorszych obostrzeń, które wprowadziły władze poszczególnych krajów przez pandemię koronawirusa.

Znaczna część osób dodała także, że w ostatnich miesiącach tęsknota za możliwością wyjazdów zaczęła im szczególnie doskwierać.

Choć Światowa Organizacja Zdrowia i władze poszczególnych krajów nadal apelują o ograniczenie do minimum podróżowania w czasie pandemii koronawirusa, to rozpoczęcie programu szczepień spowodowało wzrost zainteresowania wyjazdami. Przypomnijmy, że jakiś czas temu pisaliśmy o miejscach, które już teraz rezerwują Polacy na wakacje 2021.

RadioZET.pl/Businessinsider.com.pl