Zamknij

Izrael otwiera granice dla turystów. Trzeba będzie spełnić dwa warunki, żeby tu wjechać

14.04.2021 09:03
Jerozolima
fot. Shutterstock

Władze Izraela podjęły decyzję, że już niebawem wpuszczą na teren kraju turystów. To przełomowy moment, gdyż państwo pozostawało dla nich zamknięte przez ponad rok. Kiedy będzie można tu wjechać? Koniecznie sprawdźcie.

Pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza, ale wynaleziona pod koniec 2020 roku szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności. Wiele państw przygotowuje się już na odmrażanie różnych dziedzin gospodarki, które najbardziej ucierpiały przez tę trudną sytuację.

Do ich grona można zaliczyć Izrael, w którym zaszczepiono już większość obywateli. Kraj przymierza się do otwarcia na turystów i wiadomo już, kiedy miałoby to nastąpić. Okazuje się, że pierwsze grupy zagranicznych podróżnych będą mogły wjechać do tego regionu 23 maja. Będą musiały jednak spełnić kilka warunków.

Izrael otwiera granice dla turystów. Konieczne będzie zrobienie dwóch testów

Już 23 maja pierwsi turyści będą mogli wjechać na teren Izraela. Władze kraju podjęły bowiem decyzję o otwarciu na zagranicznych podróżnych. Przypominamy, że przez ponad rok region ten pozostawał zamknięty.

Początkowo jednak o wycieczce tutaj będą mogły myśleć grupy zorganizowane wpuszczone do Izraela według wytycznych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Turystyki kraju. Osoby indywidualne będą mogły tu podróżować dopiero w drugim etapie otwierania granic.

Wciąż jednak, aby wjechać do Izraela, trzeba będzie spełnić dwa warunki. Po pierwsze wszyscy podróżni przed wejściem na pokład samolotu muszą poddać się testowi na koronawirusa. Z kolei po wylądowaniu niezbędne będzie wykonanie testu serologicznego, który potwierdzi, że dana osoba była szczepiona przeciw COVID-19. Wygląda więc na to, że do państwa będzie można podróżować wyłącznie po przyjęciu szczepionki.

Do tej pory w Izraelu dwie dawki szczepionki otrzymało już 55 proc. obywateli. Nic dziwnego więc, że kraj myśli o powrocie do normalności. Od początku pandemii koronawirusem zaraziło się tutaj 863 tys. osób, z czego ponad 6 tys. zmarło.

Źródło: Onet