Zamknij

Nowy Jork łagodzi obostrzenia wjazdowe dla turystów. Znosi kwarantannę i testy

13.04.2021 09:12
Nowy Jork
fot. Shutterstock

Władze stanu Nowy Jork podjęły decyzję o zniesieniu kwarantanny i obowiązku wykonywania testów na koronawirusa dla przyjezdnych osób. Zagraniczni muszą jednak pamiętać o tym, że przy przekraczaniu granicy regionu nie powinni mieć żadnych objawów COVID-19 i najlepiej by było, gdyby byli zaszczepieni.

Mamy doskonałą wiadomość dla tych, którzy chcieliby w najbliższym czasie odwiedzić Nowy Jork i jego okolice. Władze tego stanu podjęły bowiem decyzję o złagodzeniu restrykcji dla zagranicznych podróżnych. Od teraz nie muszą oni poddawać się testom na COVID-19, a także kwarantannie po przekroczeniu granicy regionu.

Nie oznacza to jednak, że są oni zwolnieni z restrykcji dotyczących lotu samolotem do USA. Tutaj bowiem wciąż obowiązują proste zasady - przed wejściem na pokład turysta musi okazać negatywny wynik badania na obecność koronawirusa. Jeśli podróżny nie ma żadnych objawów COVID-19, nie musi po wylądowaniu poddawać się kolejnym testom i izolacji.

Koronawirus: Nowy Jork luzuje obostrzenia dla turystów

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił w poniedziałek, że złagodzone zostaną restrykcje dotyczące turystów wjeżdżających na teren stanu. Po przekroczeniu granicy nie będą musieli poddawać się testom na koronawirusa, a także kwarantannie. Polityk podkreślił jednak, że wszyscy wybierający się tu na wycieczkę powinni być zdrowi - bez objawów COVID-19 - a najlepiej by było, aby byli też już po szczepieniu.

Zmiana w restrykcjach podyktowana jest wytycznymi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Jednostka wyraźnie podkreśla jednak, że obostrzeniami wciąż objęci są pasażerowie samolotów zmierzających do USA. Tacy podróżni muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu na COVID-19. Dopiero po wylądowaniu są zwolnieni z wykonywania kolejnego badania, a także z udania się na kwarantannę.

I choć władze stanu Nowy Jork podjęły decyzję o poluzowaniu zasad wjazdu, specjaliści wciąż apelują o ostrożne przemieszczanie się. Osoby niezaszczepione powinny ograniczyć podróże, a pasażerowie, którzy przyjęli szczepionkę i tak muszą nosić maseczki, i zachowywać dystans.

W Stanach Zjednoczonych wciąż przybywa zakażeń koronawirusem, a wiele zachorowań ma związek z nowymi, bardziej zjadliwymi wariantami patogenu. Wiele z nich pojawia się właśnie w regionie Nowy Jork. Przypominamy, że od początku pandemii na COVID-19 w stanie zachorowało ponad 1,9 mln osób, z czego rawie 51 tys. zmarło. Z kolei pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 40 proc. tutejszej populacji.

Źródło: Onet