Zamknij

Odbył się pierwszy lot tylko dla zaszczepionych pasażerów. Kolejny już za kilka dni

08.04.2021 11:44
Koronawirus. Odbył się pierwszy lot tylko dla zaszczepionych pasażerów. Kolejny już za kilka dni
fot. SHUTTERSTOCK

Na początku kwietnia katarskie narodowe linie lotnicze Qatar Airways odbyły pierwszy na świecie lot z w pełni zaszczepioną załogą oraz pasażerami. Co więcej, za kilka dni podobny lot ma wykonać także linia lotnicza Emirates Airline. Czy właśnie zaczyna się nowa era podróżowania?

Na początku miesiąca miał miejsce przełomowy moment w dziejach lotnictwa, który - kto wie - może zapoczątkuje nową erę podróżowania. We wtorek 6 kwietnia br. o godzinie 11:45 czasu lokalnego odbył się historyczny lot z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami. Samolot linii lotniczych Qatar Airways wystartował z międzynarodowego portu Hamad, a trzy godziny później wylądował na lotnisku w mieście Doha, stolicy Kataru. 

W czasie lotu na pokładzie samolotu zachowane zostały wszystkie standardy bezpieczeństwa i higieny. 

Dzisiejszy specjalny lot pokazuje, że kolejny etap ożywienia w podróżach międzynarodowych nie jest odległy. Jesteśmy dumni, że nadal jesteśmy liderem w branży, wykonując pierwszy lot z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami, dając nadzieję na przyszłość międzynarodowego lotnictwa - mówił dyrektor generalny Qatar Airways Group, Akbar Al Baker.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Kolejny lot dla zaszczepionych pasażerów już wkrótce

Co więcej, plany odbycia lotu tylko dla zaszczepionych pasażerów oraz załogi ma również linia lotnicza Emirates Airline. Rejs zaplanowano na sobotę, 10 kwietnia. Samolot ma wystartować z lotniska w Dubaju w samo południe, a trzy godziny później, po przelocie nad najciekawszymi miejscami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wylądować w tym samym porcie. 

Bilety na lot mogą kupować tylko i wyłącznie mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy zostali zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

RadioZET.pl/airlineratings.com/Fly4Free.pl