Zamknij

Ulubiony wakacyjny kraj Polaków znosi kwarantannę dla turystów. Dotyczy to wybranej grupy osób

19.04.2021 10:57
Tunezja
fot. Shutterstock

Rząd Tunezji podjął decyzję o tym, że już niedługo wybrana grupa turystów będzie mogła wjechać do kraju bez konieczności poddania się kwarantannie. Jakich osób będzie dotyczyła ta zasada i kiedy wejdzie w życie?

Jakiś czas temu władze Tunezji postanowiły zaostrzyć restrykcje dla turystów. Wówczas mówiono o tym, że wszyscy ci, którzy chcą się wybrać do państwa między 19 a 30 kwietnia, muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa i dodatkowo poddać się 5-dniowej kwarantannie po przyjeździe.

Wygląda na to, że teraz ta zasada została nieco złagodzona, gdyż rząd zdecydował o wpuszczeniu wybranych przyjezdnych na terytorium kraju bez konieczności udania się na izolację. Dotyczy to osób, które podróżują w grupach zorganizowanych w ramach wycieczek wykupionych w biurach podróży.

Koronawirus: Tunezja znosi kwarantannę dla turystów. Dotyczy to wybranej grupy osób

Tunezyjski rząd zdecydował o złagodzeniu restrykcji dla turystów, którzy wybierają się do kraju na zorganizowaną wycieczkę. Już od 19 kwietnia wszyscy ci, którzy mają wykupiony pakiet w biurze podróży - wraz z lotami, transferami i zakwaterowaniem - nie muszą po przylocie udawać się na kwarantannę.

Nowe zasady dotyczą podróżujących zarówno lotem rejsowym, jak i czarterowym, ale w ramach przygotowanego przez biuro podróży wyjazdu. Tacy podróżni zobowiązani są jedynie do posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, który wykonali do 72 godzin przed wylotem, a także do pozostawania po przyjeździe w swojej zorganizowanej grupie.

Wszyscy turyści muszą jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny i stosowaniu się do reżimu sanitarnego, który ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Przypominamy, że od początku pandemii koronawirusem w Tunezji zaraziło się ponad 285 tys., z czego ponad 9700 zmarło.

Źródło: Fly4free