Zamknij

Turystyka szczepionkowa coraz popularniejsza wśród Włochów. Będą jeździć do Rosji

31.03.2021 13:47
Koronawirus. Turystyka szczepionkowa coraz popularniejsza wśród Włochów. Będą jeździć do Rosji
fot. SHUTTERSTOCK

We Włoszech zainteresowanie "turystyką szczepionkową" cały czas rośnie. Jedno z biur podróży z Bolonii, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obywateli, oferuje wyjazd turystyczny do Rosji połączony ze szczepieniem przeciwko COVID-19.

W wielu krajach trudno przewidzieć, kiedy szczepionki na koronawirusa będą dostępne dla młodszej części populacji. W związku z tym część touroperatorów odkryła w turystyce szczepionkowej nowy model biznesowy. Pojawiające się hasła "zaszczep się przeciwko koronawirusowi na wakacjach" przyciągają wielu zamożnych zagranicznych turystów. Teraz z podobną ofertą wyszło biuro podróży z Bolonii.

Włochy: turystyka szczepionkowa do Rosji coraz popularniejsza

Jak podaje PAP, w ofercie małego biura podróży z regionu Emilia-Romania, specjalizującego się między innymi w organizacji wyjazdów do Rosji, jest trzytygodniowy pobyt. Okres ten nie wziął się jednak znikąd. Właśnie tyle czasu potrzeba, aby otrzymać dwie dawki szczepionki.

Od końca zeszłego roku otrzymujemy dziesiątki pytań o możliwość zaszczepienia się w Rosji. Nigdy wcześniej nie zajmowaliśmy się turystyką medyczną, choć ten sektor jest mocny - podkreślił dyrektor biura Pietro Di Febo w rozmowie z agencją informacyjną Adnkronos.

Za szczepionkową podróż trzeba zapłacić od około 2 tysięcy euro razem z przelotem od osoby. Jak dodał szef biura, popyt jest również na wyjazdy na południe Rosji. Takie pakiety są już jednak nieco droższe - trzeba przygotować się na wydatek rzędu 8000-9000 euro od osoby.

Pierwsi turyści z Włoch polecą do Rosji jeszcze w drugiej połowie kwietnia. Dyrektor biura stwierdził, że takie wyjazdy będzie organizował przez trzy-cztery miesiące, bo dla jego firmy są one szansą na wznowienie działalności po roku przerwy wynikającej z pandemii koronawirusa.

Di Febo przyznał, że wyzwaniem jest długość podróży i konieczność zapełnienia czasu między pierwszą i drugą dawką szczepionki, na przykład zwiedzaniem Moskwy i Sankt Petersburga.

Sprawdziliśmy u prawników, czy możemy oferować takie pakiety naszym klientom i okazało się, że tak, ponieważ każdy może leczyć się, gdzie chce - zaznaczył szef bolońskiej firmy.

Poinformował również, że większość zgłoszeń otrzymuje z północy Włoch, zwłaszcza z Lombardii, a także z Sardynii i Kampanii.

RadioZET.pl/PAP(Sylwia Wysocka)