Zamknij

W Hiszpanii szkoły prowadzą zajęcia na świeżym powietrzu. Dzieci uczą się na plaży

14.04.2021 15:04
W Hiszpanii szkoły prowadzą zajęcia na świeżym powietrzu. Dzieci uczą się na plaży
fot. SHUTTERSTOCK

W Hiszpanii pogoda coraz bardziej dopisuje, a co za tym idzie, przybywa szkół, które organizują zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu, m.in. na plaży. Taka forma przeprowadzania lekcji upowszechnia się w związku z utrzymywaniem się pandemii COVID-19.

Pandemia koronawirusa i pojawiające się obostrzenia zmuszają niektóre sektory do poszukiwania nowych rozwiązań. Na ciekawy pomysł wpadły hiszpańskie szkoły, które zaczęły organizować zajęcia dla swoich uczniów na świeżym powietrzu. W ten sposób chcą uniknąć potencjalnego zagrożenia, jakim jest przeprowadzanie lekcji w niewielkich salach znajdujących się w szkole.

Koronawirus. W Hiszpanii dzieci uczą się na plaży [WIDEO]

Jeszcze jesienią ubiegłego roku w niektórych regionach Hiszpanii dyrekcje szkół zgodziły się na czasowe przeprowadzanie zajęć na świeżym powietrzu. Lekcje były organizowane m.in. na dziedzińcach szkolnych oraz boiskach. Jak informuje PolsatNews.pl za dziennikiem "El Mundo", nauczyciele udawali się także z dziećmi na teren miejskich parków, a czasami nawet i na plaże.

Od tegorocznej wiosny w jednym z hiszpańskich regionów Murcja, położonym na południowym wschodzie kraju, z inicjatywy lokalnych władz rozwijany jest projekt "Fresh Air". Za jego sprawą część dzieci pobiera lekcje nad brzegiem morza. Uczniowie codziennie zasiadają przy szkolnych biurkach, które ustawione są na przepięknej plaży Nietos.

Poza nietypowym, ale jakże urzekającym otoczeniem, wszystko inne wygląda jak w tradycyjnej szkole. Jest tablica, nauczyciel i zadania lekcyjne, które dostają do wykonania uczniowie.

RadioZET.pl/PolsatNews.pl