Zamknij

Minister turystyki Włoch zdradził, kiedy kraj otworzy się na turystów. To już niedługo

13.04.2021 14:52
Turystka we Włoszech
fot. Shutterstock

Włochy przygotowują się do odmrożenia turystyki. Kiedy kraj otworzy się na zagranicznych podróżnych? Tą informacją podzielił się ostatnio minister turystyki Włoch, Massimo Garavaglia. Okazuje się, że to już za chwilę.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Szczególnie ucierpiała przez nią branża turystyczna. Ludzie przestali podróżować i pozamykali się w domach w obawie przed zakażeniem, które może przynieść opłakane skutki.

Na szczęście już pod koniec 2020 roku wynalezione zostały szczepionki, które chronią przed zachorowaniem na COVID-19 i przed ciężkim przebiegiem choroby. W nich właśnie pokładane są nadzieje na powrót do normalności i na odmrożenie światowej turystyki.

Powoli do takiej sytuacji przygotowują się Włochy, które uchodzą za jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie. Minister turystyki kraju zdradził ostatnio, kiedy państwo zamierza przyjąć pierwszych zagranicznych podróżnych.

Koronawirus: Włochy już niedługo otworzą się na turystów. Wiemy, kiedy to nastąpi

Jeszcze w poprzednim tygodniu minister turystyki Włoch zapowiedział, że rząd zastanawia się nad łagodzeniem obostrzeń. Massimo Garavaglia zwrócił uwagę na to, że rozwiązania trzeba wprowadzać powoli, aby przedsiębiorcy mogli się do nich przygotować.

Przy okazji polityk przyznał też, na kiedy planowane jest otwarcie turystyki Włoch na zagranicznych podróżnych. Okazuje się, że pod uwagę brany jest termin 2 czerwca, kiedy w kraju obchodzony jest Dzień Republiki Włoskiej. Co ciekawe, jeszcze w połowie maja miałyby w końcu zostać otwarte plaże. Włochom zależy na tym, aby jak najszybciej uruchomić turystykę z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności, aby wspomóc branże, które tak bardzo ucierpiały w pandemii.

Obecnie w kraju wciąż obowiązuje stan wyjątkowy, który został przedłużony do 30 kwietnia. Związany jest z nim częściowy lockdown - mieszkańcy nie mogą przemieszczać się między poszczególnymi regionami. Z kolei zagraniczni turyści mogą się dostać do kraju, ale przy okazji muszą spełnić dwa warunki - okazać negatywny wynik testu na koronawirusa i poddać się 5-dniowej kwarantannie, po której muszą powtórzyć badanie.

Źródło: WP Turystyka