Zamknij

Włochy przedłużają restrykcje dla podróżujących z krajów UE. Obowiązkowa kwarantanna i test

07.04.2021 14:47
Włochy
fot. Cheng Tingting/Xinhua News/East News

Rząd Włoch podjął decyzję o przedłużeniu obostrzeń, które dotyczą osób przyjezdnych do kraju z Unii Europejskiej. Początkowo miały one obowiązywać w okresie Wielkanocy, ale wygląda na to, że zostaną przeciągnięte do 30 kwietnia.

Pandemia koronawirusa wciąż zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Władze wielu krajów podejmują decyzje o kolejnych restrykcjach, których wprowadzenie miałoby ochronić zdrowie i życie obywateli. Jednym z regionów, gdzie wprowadzono ostatnio kolejne obostrzenia, są Włochy.

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi włoski minister zdrowia Roberto Speranza podpisał rozporządzenie, które początkowo miało objąć tylko ten ważny dla chrześcijan okres. Wygląda jednak na to, że nowe zasady zostaną przedłużone aż do 30 kwietnia. Dotyczą one głównie turystów udających się do Włoch, ale też obywateli, którzy chcą teraz powrócić do kraju. Zobaczcie, jakie warunki będą musieli spełnić, żeby się tu dostać.

Koronawirus: Włochy przedłużają restrykcje dla podróżujących z krajów UE

Włoski rząd zdecydował o przedłużeniu restrykcji dotyczących podróżujących do kraju z państw UE, a także z Wielkiej Brytanii i Izraela. Miały one obowiązywać przez Wielkanoc, ale ostatecznie nowe zasady przeciągnięto aż do 30 kwietnia.

W związku z tym przyjeżdżający do Włoch z jednego z krajów Unii Europejskiej, z Wielkiej Brytanii lub Izraela muszą spełnić kilka warunków. Po pierwsze muszą 48 godzin przed wycieczką wykonać test na obecność koronawirusa. Po drugie muszą po przylocie poddać się 5-dniowej kwarantannie. Jej zwieńczeniem jest wykonanie drugiego badania na COVID-19. Takie same restrykcje dotyczą obywateli Włoch, którzy chcą wrócić do domu z tych państw.

Inaczej rzecz ma się z podróżującymi z pozostałych krajów na świecie. Ich wciąż obowiązuje 14-dniowa kwarantanna po przekroczeniu granicy Włoch.

Przypominamy, że od początku pandemii we Włoszech koronawirusem zaraziło się ponad 3,6 mln ludzi, z czego prawie 112 tys. zmarło.