Zamknij

Chaos na lotnisku w Szanghaju. Tysiące osób przetrzymywanych na testy

23.11.2020 12:39
Lotnisko w Szanghaju
fot. Shutterstock

Szokujące nagranie z lotniska Pudong w Szanghaju obiegło sieć. Widać na nim, jak pracownicy obiektu zmuszają tysiące ludzi do poddania się testom na koronawirusa. Niewyobrażalny chaos narodził się po tym, kiedy potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia w mieście. Okazuje się, że zaraziły się osoby, które wcześniej miały kontakt z zakażonym pracownikiem lotniska!

Świat obiegły właśnie zdjęcia i nagrania z lotniska w Szanghaju, na którym zapanował kompletny chaos. Na wideo uchwycono momenty, w których ubrani w kombinezony pracownicy obiektu zmuszają tysiące ludzi do poddania się testom na koronawirusa.

Panikę wywołał fakt, że w mieście potwierdzono w niedzielę dwa kolejne przypadki zakażenia u osób, które wcześniej miały kontakt z chorym na COVID-19 pracownikiem lotniska. Władze lotniska Pudong postanowiły nagle przebadać tysiące pracowników i stąd chaos, który narodził się w tym obiekcie. Tylko do poniedziałku rano zebrano prawie 18 tys. próbek od osób pracujących na tym lotnisku.

Chaos na lotnisku w Szanghaju. Tysiące osób przetrzymywanych na testy

Decyzję o wykonaniu testów wśród pracowników szanghajskiego lotniska Pudong podjęto w ostatniej chwili. Wszystko dlatego, że potwierdzono dwa nowe zakażenia u osób, które miały kontakt z pracownikiem portu lotniczego chorym na COVID-19. Na terenie obiektu zapanował kompletny chaos, kiedy ubrane w kombinezony osoby zaczęły zaganiać ludzi do centrum testowego. Do sieci trafiły przerażające nagrania.

Na wideo widać, jak tysiące pracowników, bez zachowania jakiegokolwiek dystansu społecznego, zmusza się do udania się na testy. Fala pracowników przetrzymywanych przez urzędników w kombinezonach zaczyna łapać się za ramiona, aby odeprzeć nagle zastosowane środki przymusu.

Dantejskie sceny są efektem tego, że w ostatnim czasie w regionie wykryto po kilka przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z tym kraj, od którego wszystko się zaczęło, znów wprowadza ostre restrykcje. Zamykane są szkoły, a miliony Chińczyków poddają się testom. I choć obecnie w tym kraju sytuacja wygląda dużo lepiej niż np. w USA czy wielu państwach Europy, wciąż istnieje ryzyko wybuchu kolejnej fali pandemii.

Do tej pory w Chinach wykryto 86 422 przypadki koronawirusa. Z tego 4634 osoby zmarły.