Zamknij

Popularne lotnisko wprowadza podatek od... pandemii. Pasażerów czekają dopłaty

03.03.2021 15:05
Popularne lotnisko wprowadza podatek od... pandemii. Pasażerów czekają dopłaty
fot. Shutterstock

Popularny ogromny port lotniczy Heathrow w Londynie wprowadza dodatkową opłatę dla osób, które zamierzają stąd podróżować. Podatek od pandemii z pewnością nie spodoba się turystom.

Wszystkie osoby, które kiedykolwiek miały okazję lecieć samolotem, zdają sobie sprawę, że nie jest to tania opcja podróżowania - nawet jeżeli uda im się kupić same bilety lotnicze za grosze. Do ceny bowiem często należy doliczyć m.in. należność za bagaż czy podatki.

Jedno z największych lotnisk na świecie postanowiło wprowadzić nową opłatę. Podróżujący z Heathrow w Londynie już niebawem będą musieli płacić podatek od... pandemii! Będzie on kosztował ok. 45 zł i doliczany będzie do ceny biletu już na etapie kupowania go. Pasażerowie z pewnością nie będą zadowoleni.

Koronawirus: lotnisko Heathrow wprowadza podatek od pandemii

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Od roku pracujemy zdalnie, wychodzimy z domów pozałatwiać tylko najważniejsze rzeczy i mocno ograniczyliśmy podróżowanie. Ucierpiała na tym mocno branża turystyczna - w tym biura podróży, linie lotnicze, lotniska czy hotele.

Wszyscy zastanawiają się nad tym, jak odrobić te straty, tym bardziej że COVID-19 wciąż nie odpuszcza. Na pewien pomysł wpadło lotnisko Heathrow w Londynie. Jeden z największych portów lotniczych na świecie wprowadza właśnie opłatę od pandemii. Ma być ona pewnego rodzaju rekompensatą za straty, jakie poniosło to miejsce w 2020 roku.

Podatek będzie obowiązywał każdego pasażera wylatującego właśnie z tego obiektu. Do ceny biletu doliczone zostanie ok. 9 funtów (czyli ok. 45 zł). Pieniądze z tego podatku mają być przeznaczone na infrastrukturę, która utrzymuje lotnisko.

Co o tym sądzicie?

Źródło: Fly4free