Koronawirus: mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live 7.04.2020]

06.04.2020 09:48

Amerykański uniwersytet udostępnił interaktywną mapę rozprzestrzeniania się koronawirusa. Oznaczono na niej wszystkie miejsca na świecie, gdzie odnotowano przypadki zarażenia śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. Gdzie jest najwięcej osób zakażonych? Sprawdź na mapie online koronawirusa. 

Kobieta w masce fot. Shutterstock

Na interaktywnej mapie koronawirusa podawane są najbardziej aktualne informacje dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa 2019-nCoV. Danych do mapy dostarczają m.in. Światowa Organizacja Zdrowia i amerykańska CDC (Centers for Disease Control and Prevention). 

Koronawirus: mapa online zachorowań 

Na INTERAKTYWNEJ MAPIE KORONAWIRUSA zaznaczono kraje, w których potwierdzono już przypadki zakażenia wirusem.

Na mapie koronawirusa live podane zostały też liczby zakażeń w danych krajach. Ostatnie dane mówią o ponad 1,3 mln zarażonych i niemal 75 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że mamy już do czynienia z pandemią

Koronawirus w Polsce i na świecie

Spośród krajów europejskich najwyższy bilans zakażeń koronawirusem mają Hiszpania (ponad 136 tys. przypadków zakażenia) i Włochy (ponad 132 tys. przypadków). W Stanach Zjednoczonych potwierdzono już 368 tys. przypadków zachorowań na COVID-19. 

W Polsce również rośnie liczba osób zarażonych - obecnie wynosi ponad 4000 osób, ale ta liczba z godziny na godzinę się zmienia. 94 osoby zmarły w wyniku zakażenia. 

Polski NFZ uruchomił całodobową infolinię (800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

W piątek, 13 marca, premier, Mateusz Morawiecki, poinformował o zamknięciu granic naszego kraju na 10 dni z możliwością przedłużenia na kolejne 20 dni. W konsekwencji wstrzymane zostają wszystkie międzynarodowe loty i przejazdy kolejowe. 

Wcześniej z powodu koronawirusa na odwołanie rejsów do Włoch zdecydował się m.in. Wizz Air. To odpowiedź na decyzję włoskich władz, które ogłosiły, że cały kraj zaczyna być traktowany jak czerwona strefa. Podobną decyzję podjął Ryanair. Z kolei Ryanair ogłosił, że od piątku, 13 marca, zawieszone zostają wszystkie rejsy międzynarodowe do i z Włoch

Koronawirusy to grupa wirusów wywołujących infekcje układu oddechowego. Objawy zachorowania obejmują gorączkę, kaszel i duszność. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. Wśród innych „niestandardowych” objawów lekarze z Chin wymieniają też ból mięśni, zmęczenie, osłabienie apetytu, zapalenie spojówek i zaburzenia psychiczne. Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach.

ZOBACZ TAKŻE: 

• Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

• Koronawirus: linie lotnicze zawieszają wszystkie loty z Polski. Co z pasażerami?

• Czy można odzyskać pieniądze za odwołany lot lub wycieczkę? WYJAŚNIAMY

• Koronawirus: ostrzeżenie dla podróżujących. O czym trzeba pamiętać?

___

RadioZET.pl/NC

Oceń