Zamknij

Koronawirus na pokładzie samolotu. Pasażerowie objęci kwarantanną

16.07.2020 08:57
Koronawirus w samolocie
fot. Shutterstock

Służby sanitarno-epidemiologiczne Hiszpanii objęły 14-dniową kwarantanną część pasażerów krajowego rejsu linii Iberia między Madrytem a Vigo. Decyzja zapadła po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej osób podróżujących tych rejsem. 

Hiszpański resort zdrowia wyjaśnił w środę w komunikacie, że jednego z podróżnych, lecących ze stolicy Hiszpanii do miasta położonego w Galicii, poddano badaniom na obecność koronawirusa. Test dał wynik pozytywny.

Hiszpania. Koronawirus w samolocie Iberia

Po tym, jak potwierdzono przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2, procedurę kwarantanny zastosowano wobec 12 pasażerów samolotu siedzących w najbliższym sąsiedztwie zakażonego pasażera. 

Jak ustaliła lokalna telewizja Antena 3, w trakcie lotu nie były przestrzegane normy dotyczące dystansu społecznego, a wszystkie miejsca w samolocie były zajęte.

Media przypominają, że to drugi od czerwca przypadek objęcia kwarantanną pasażerów rejsu, w którym uczestniczyła osoba zainfekowana. Wcześniej obowiązkową izolację zastosowano wobec 14 osób lecących z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie.

Tymczasem odpowiedzialna za turystykę w rządzie Pedra Sancheza minister Reyes Maroto stwierdziła w środę, że Hiszpania mimo ponad 100 ognisk zakażenia koronawirusem pozostaje bezpiecznym kierunkiem turystycznym.

Organizacje branżowe oraz Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie szacują, że w związku z epidemią koronawirusa hiszpańska turystyka straciła między styczniem a majem bieżącego roku prawie 29 mld euro.

Źródło: PAP