Zamknij

Ulubiona wakacyjna wyspa Polaków zaostrza zasady wjazdu. Zmiany obowiązują od 1 stycznia

05.01.2021 12:34
Kuba
fot. Shutterstock

Władze kraju, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata, reagują na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Od 1 stycznia na Kubie obowiązują nowe zasady wjazdu. Zobaczcie, jak wpłynie to na podróżowanie.

Pandemia koronawirusa wciąż pustoszy świat. I choć od pojawienia się pierwszych przypadków zakażenia minął rok, nie zapowiada się na to, żeby sytuacja miała się poprawić. Zachorowań na COVID-19 przybywa, a wiele krajów w związku z tym wprowadza kolejne ograniczenia, które mogłyby powstrzymać ten trend.

Do grona państw, które wprowadziły zmiany już na początku 2021 roku, dołączyła Kuba. Egzotyczna wyspa leżąca na Morzu Karaibskim notuje coraz więcej przypadków zakażeń, co może być związane z napływem ludzi z zewnątrz. W związku z tym władze postanowiły zmienić zasady wjazdu do kraju. Zobaczcie, kto będzie mógł wciąż się tutaj dostać.

Koronawirus na świecie: Kuba zaostrza zasady wjazdu do kraju

Kuba to piękny kraj, który wygląda, jakby zatrzymał się w czasie. Turyści odwiedzają ją tłumnie, aby zapoznać się z jej różnorodną kulturą, muzyką, ale też architekturą. Położenie wyspy z kolei pozwala podróżnym na wypoczynek w pobliżu ciepłych wód Morza Karaibskiego i na skorzystanie z białych plaż pełnych drobniutkiego piasku. Tysiące osób odwiedza Kubę, a turystyka jest jednym z głównych źródeł zasilania jej gospodarki. Niestety w czasie pandemii podróżowanie nie jest proste i może wiązać się z przenoszeniem koronawirusa. Tego właśnie obecnie doświadcza to wyspiarskie państwo.

Na Kubie trwa właśnie wysoki sezon wakacyjny - zwykle najwięcej ludzi przyjeżdża tu właśnie od listopada do marca. Ale notowane są też w tym czasie rekordowe liczby zachorowań na COVID-19. W ostatnich dniach oscylują one wokół 160-170 przypadków. Dlatego też władze postanowiły wprowadzić restrykcje dotyczące podróżujących.

Od 1 stycznia, aby dostać się na Kubę, trzeba przed wylotem wykonać test na obecność koronawirusa. Nie może być on zrobiony wcześniej niż na 72 godziny przed podróżą. Przypominamy, że do tej pory wystarczyło zrobić badanie po przylocie do kraju jeszcze na lotnisku.

Warto pamiętać też o tym, że w dobie pandemii poruszanie się po Kubie nie jest takie proste, jak wcześniej. Turyści mogą korzystać jedynie ze specjalnie wyznaczonych stref, a w hotelach monitorowany jest stan ich zdrowia.