Zamknij

Energylandia. Sanepid szuka gości parku rozrywki w Zatorze

07.08.2020 14:43
Energylandia w Zatorze
fot. Shutterstock

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu pilnie poszukuje osób, które 28 lipca przebywały na terenie parku rozrywki Energylandia w Zatorze. 

Sanepid w Oświęcimiu apeluje do osób, które przebywały na terenie Energylandii 28 lipca, aby pilnie skontaktowały się telefonicznie z najbliższą ich miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Energylandia. Sanepid szuka gości parku rozrywki

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu zwraca się do osób przebywających w Parku Rozrywki w Zatorze "Energylandia" w dniu 28 lipca 2020 roku o kontakt telefoniczny z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną w miejscu zamieszkania" - taką informację opublikowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie na swoim profilu na Facebooku. Podano również numer kontaktowy: +48 222 500 115.

"Komunikat sanepidu jest procedurą standardową. Nie wiadomo czy osoba, która u nas była 28 lipca była już wtedy zarażona. Z informacji uzyskanych w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu o kontakt proszone są wyłącznie osoby, u których potwierdzono objawy. Dlatego nie ma konieczności kontaktu przez wszystkich gości czy pracowników" - podali w oficjalnym komunikacie przedstawiciele Energylandii w Zatorze. 

Na terenie Energylandii obowiązują liczne obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa. Od 17 lipca na 5 m2 powierzchni parku może przebywać 1 osoba. Co więcej, goście korzystający z atrakcji muszą mieć zasłonięty nos i usta. Takiego obowiązku nie ma natomiast w przypadku spaceru i przechodzenia pomiędzy poszczególnymi urządzeniami (choć maseczki są zalecane). Dodatkowo każda osoba wchodząca do parku rozrywki poddawana jest kontroli temperatury z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. 

Powiat oświęcimski, na terenie którego znajduje się Park Rozrywki Energylandia, z powodu wzrostu liczby zakażonych trafił do tak zwanej "żółtej strefy". Wiąże się to z kolejnymi obostrzeniami, m.in. limitem jednej osoby na 4 m2 w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Liczba osób biorących udział w zgromadzeniach oraz spotkaniach rodzinnych (w tym również weselach) nie będzie mogła przekroczyć 100 osób.

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie