Zamknij

Wiedeń i Budapeszt w "czerwonej strefie". Są na liście obszarów podwyższonego ryzyka

18.09.2020 13:29
Wiedeń
fot. Shutterstock

Niemcy, ze względu na wzrost nowych zakażeń koronawirusem, postanowiły wpisać m.in. Wiedeń i Budapeszt na listę obszarów podwyższonego ryzyka – poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Dla wiedeńskiej turystyki może to oznaczać bardzo duże problemy. 

Na zaktualizowanej liście obszarów ryzyka, opublikowanej przez RKI, oprócz stolic Austrii i Węgier znalazły się region Hauts-de-France we Francji, Fryburg w Szwajcarii, chorwackie żupanie brodzko-posawska i virowiticko-podrawska oraz holenderskie prowincje Holandia Północna i Holandia Południowa.

Wiedeń i Budapeszt zaliczone do "czerwonej strefy"

Głównym kryterium klasyfikacji regionu jako obszaru ryzyka jest to, czy wystąpiło w nim więcej niż 50 przypadków zakażenia na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni. Zwykle po uznaniu miejsca za obszar ryzyka ministerstwo spraw zagranicznych wydaje ostrzeżenie dla podróżnych.

Wszystkie osoby powracające do Niemiec z regionów zagrożonych muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa lub odbyć kwarantannę. 

Koronawirus. "Superkatastrofa" dla turystyki Wiednia

Zdaniem ekspertów zaliczenie Wiednia przez władze Niemiec do stref ryzyka koronawirusowego stanowi potężny cios dla turystyki w naddunajskiej metropolii. 

– To superkatastrofa – ocenił w czwartek dyrektor turystyki w Wiedniu Norbert Kettner. Niemcy zawsze byli w stolicy Austrii największą grupą zagranicznych gości. 

Występując w austriackim radiu publicznym ORF, ambasador Niemiec w Austrii Ralf Beste zaznaczył, że sytuacja będzie na bieżąco monitorowana, a "jeśli rozwój infekcji w Wiedniu ustabilizuje się poniżej progowego poziomu 50 (nowych zakażeń na 100 tys. osób w ciągu tygodnia), to chętnie to uwzględnimy".

Źródło: PAP