Zamknij

Holendrzy mają sposób na godzinę policyjną. Chcą wyprowadzać psy i kupują stroje dostawców jedzenia

22.01.2021 14:09
Spacer z psem
fot. Shutterstock

Mieszkańcy Holandii boją się godziny policyjnej. W związku z tym szukają sposobów na to, jak ją obejść. Jak zamierzają sobie z nią poradzić? Chcą wyprowadzać psy w ramach wolontariatu i... kupują stroje dostawców jedzenia.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Od roku śmiercionośny patogen szaleje na całym świecie i nie wygląda na to, żeby sytuacja miała się w najbliższym czasie poprawić. Rządy poszczególnych państw wprowadzają obostrzenia, które mają zahamować rozprzestrzenianie choroby. A obywatele mają dość.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń władze Holandii zdecydowały o wprowadzeniu od soboty godziny policyjnej. Ma ona obowiązywać od godz. 21 do 4:30 i wychodzenie z domu w tym czasie jest możliwe, jeśli będzie podyktowane sensowną potrzebą. Dlatego też obywatele masowo zapisują się na wyprowadzanie psów w ramach wolontariatu i zaopatrują się w stroje dostawców jedzenia.

Koronawirus w Holandii: obywatele znaleźli nietypowy sposób na obejście godziny policyjnej

Już od weekendu w Holandii będzie obowiązywać godzina policyjna. Obywatele tak bardzo się jej "boją", że znajdują wiele sposobów na to, jak ją obejść. Na jakie pomysły wpadli? Przeważa chęć wyprowadzania psów w ramach bezinteresownej pomocy. Prócz tego ludzie masowo wykupują stroje dostawców jedzenia.

Portal www.matcheenleenhond.nl powstał po to, żeby skontaktować osoby potrzebujące pomocy w wyprowadzaniu psów z wolontariuszami. Strona w ostatnim czasie przeżywa oblężenie.

Zwykle otrzymujemy 10 ofert tygodniowo, ale od wtorku, gdy ogłoszono plan wprowadzenia godziny policyjnej, otrzymaliśmy ich 300 - powiedziała Jos van Prooijen, która prowadzi serwis, w wypowiedzi przytoczonej przez PAP.

Z kolei stron internetowa Marktplaats.nl musiała wstrzymać sprzedaż odzieży popularnych firm kurierskich, bo cieszyły się one takim zainteresowaniem.

Przypominamy, że w Holandii od początku pandemii koronawirusem zraziło się ponad 900 tys. osób. Z tego ponad 13 tys. zmarło. W ostatnim czasie sytuacja jest napięta, a rząd próbuje chronić obywateli. Stąd pomysł wprowadzenia godziny policyjnej. Z jej złamanie grozi kara w wysokości 95 euro.

Źródło: PAP