Zamknij

Obowiązkowe maseczki na plaży. Popularne włoskie miasto zaostrza przepisy

20.08.2020 09:17
Plaża Meta di Sorrento
fot. Shutterstock

Władze obleganej przez turystów miejscowości Meta na Półwyspie Sorrentyńskim (na południu Włoch) wprowadziły obowiązek noszenia maseczki na plaży. Można ją zdjąć wyłącznie pod swoim parasolem i w czasie kąpieli. 

Włochy, w ramach walki z szerzeniem się koronawirusa, zaostrzają swoje przepisy. Turyści muszą pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. 

Sorrento. Maseczki na plaży obowiązkowe

Na malowniczym wybrzeżu niedaleko Sorrento maseczkę trzeba zakładać zawsze, gdy wstaje się ze swojego leżaka bądź łóżka do opalania, by przejść się po plaży. Nie jest konieczna tylko podczas kąpieli w morzu - takie rozporządzenie wydał w środę burmistrz miasteczka Meta Giuseppe Tito.

Ponadto zakazał wstępu na plażę w godzinach od 20.00 do 6.00, by nie dopuścić do zbiorowych zabaw i skupisk.

Na właścicieli i najemców plaż nałożono obowiązek respektowania nowych przepisów. W przeciwnym razie zostaną one zamknięte na pięć dni. Dodatkowa kara to 2500 euro.

– Moje rozporządzenie jest niewątpliwie surowe, ale lepiej zrobić to teraz i uniknąć zamykania gospodarki we wrześniu – powiedział burmistrz, cytowany przez włoskie media. Wyraził opinię, że nowe przepisy są wyrazem zdrowego rozsądku.

 – To właśnie na plażach słońce, morze i relaks sprawiają, że zapomina się o obowiązku zachowania ostrożności, jaką wykazywaliśmy dotąd. A plaże są bardziej zatłoczone niż restauracja – stwierdził Tito.

Źródło: PAP