Zamknij

British Airways zawiesza loty do Chin z powodu epidemii koronawirusa

Redakcja
29.01.2020 12:53
Samolot
fot. Shutterstock

Linie lotnicze British Airways zadecydowały o zawieszeniu wszystkich bezpośrednich lotów z i do Chin. Wcześniej Wielka Brytania zaleciła wstrzymanie się przed wszystkimi podróżami, które nie są niezbędne, do tego kraju ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Na stronie internetowej brytyjskiego przewoźnika nie można już zarezerwować żadnych bezpośrednich połączeń do Chin, które odbywają się w styczniu i lutym. Linie British Airways mają w swoim rozkładzie lotów codzienne trasy z londyńskiego lotniska Heathrow do Pekinu i Szanghaju.

Linia wstrzymuje loty do Chin z powodu koronawirusa

- Przepraszamy naszych klientów za niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi jest zawsze naszym priorytetem. Klienci, którzy planują w najbliższych dniach podróż z lub do Chin, mogą znaleźć więcej informacji na naszej stronie internetowej BA.com - napisał brytyjski przewoźnik w oficjalnym oświadczeniu. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych już wcześniej odradzało podróże do prowincji Hubei, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa oraz gdzie odnotowano najwięcej zachorowań i wywołanych nimi zgonów.

Zobacz także

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu ubiegłego roku w mieście Wuhan, które jest stolicą prowincji Hubei w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych (które są na bieżąco aktualizowane na interaktywnej mapie wirusa) od tamtej pory w kraju potwierdzono 5974 przypadków zarażenia i 132 zgony spowodowane wirusem.

Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast. Mimo to wirus przedostał się poza granice Chin. Do tej pory jego przypadki potwierdzono w 16 innych państwach, w tym dwóch europejskich - we Francji i w Niemczech. W Wielkiej Brytanii przebadano na obecność wirusa 97 osób, ale u żadnej z nich go nie wykryto.

ZOBACZ TAKŻE:

• Koronawirus: oszukała system i wydostała się z Wuhan. Teraz ma kłopoty

Lotnisko Chopina przygotowane na zagrożenie wirusem. Specjalne karty dla podróżnych

___

RadioZET.pl/PAP/NC