Zamknij

LOT przedłuża zawieszenie lotów do Pekinu z powodu koronawirusa

Redakcja
13.02.2020 13:52
Samolot LOT-u
fot. Michał Adamowski/East News

Polskie Linie Lotnicze LOT kolejny raz przedłużyły zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem, tym razem do 28 marca bieżącego roku - poinformował w czwartek p.o. rzecznika LOT, Michał Czernicki.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z Chin przekroczyła już ponad 60 tys. W związku z rozprzestrzenieniem się śmiertelnego wirusa wielu przewoźników podjęło decyzję o wstrzymaniu połączeń z i do Chin. Podobną decyzję podjęły linie LOT.  

Koronawirus. LOT zawiesza rejsy do Chin

Pod koniec stycznia zarząd LOT-u poinformował, że zawiesza rejsy do stolicy Chin do 9 lutego br. W ubiegłym tygodniu przewoźnik przedłużył zawieszenie tych połączeń do 29 lutego br. Teraz poinformowano o kolejnym wydłużeniu terminu wstrzymaniu lotów z Polski do Chin. 

- Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą a Pekinem do 28 marca br. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT - przekazał Michał Czernicki.

Rzecznik dodał, że nadal bacznie monitorują sytuację epidemiologiczną na całym świecie i pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Normalnie LOT lata bezpośrednio z Warszawy na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX) siedem razy w tygodniu. 

Zobacz także

Linie lotnicze USA wstrzymują loty do końca kwietnia

Linie lotnicze USA, w tym największe - United Airlines i American Airlines - przedłużyły zawieszenie rejsów do Chin do końca kwietnia z powodu epidemii koronawirusa. Dodatkowym powodem jest drastyczny spadek zapotrzebowania na takie rejsy. Władze wprowadzają też inne ograniczenia w ruchu lotniczym z Chinami.

Linie United oświadczyły, że zawieszenie lotów do Hongkongu, które miały być wznowione 21 lutego oraz do Chin kontynentalnych, które planowano wznowić 28 marca, przedłużono do 24 kwietnia. Normalnie samoloty United wykonywały codziennie 12 lotów do Chin kontynentalnych i do Hongkongu.

We wtorek szef włoskiego MSZ Luigi Di Maio powiedział, że komunikacja lotnicza między Włochami a Chinami będzie wstrzymana tak długo, jak długo nie będzie spadać liczba zakażonych koronawirusem. Po raz kolejny w ostatnich dniach władze w Rzymie nasiliły kontrole na lotniskach.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła we wtorek, że epidemia stanowi poważne zagrożenie dla świata, potencjalnie większe niż terroryzm.

ZOBACZ TAKŻE:

___

RadioZET.pl/PAP/NC