Zamknij

Koronawirus. LOT zawiesza rejsy do Pekinu do 9 lutego

Redakcja
31.01.2020 13:47
LOT samolot
fot. Shutterstock

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa z Chin Polskie Linie Lotnicze podjęły decyzję o zawieszeniu lotów do Chin do 9 lutego. 

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z Chin przekroczyła 9 tysięcy. Z związku z rozprzestrzenieniem się śmiertelnego wirusa wielu przewoźników podjęło decyzję o wstrzymaniu połączeń z i do Chin. Podobną decyzję podjęły linie LOT. 

PLL LOT wstrzymują loty do Chin

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że do 9 lutego zostają zawieszone wszystkie rejsy do Pekinu

- W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u - poinformował LOT w oficjalnym komunikacie. 

Narodowy przewoźnik lata bezpośrednio z Warszawy na dwa lotniska w Chinach: Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX) łącznie siedem razy w tygodniu. 

Ostatni samolot PLL LOT wyleci w piątek (31 stycznia) z Warszawy do Pekinu, by przywieźć do Polski załogę LOT-u pozostającą w Chinach oraz pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić - poinformowała spółka. LOT zapewnił, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu przy organizowaniu dodatkowych rejsów dla Polaków, gdy będzie taka potrzeba. 

Na zawieszenie połączeń lotniczych do Chin zdecydowało się wiele linii lotniczych, jak chociażby British Airways, Lufthansa, Air France, SAS, SWISS czy United Airlines. W zależności od indywidualnych decyzji przewoźników rejsy zostały odwołane nawet do końca przyszłego miesiąca. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Koronawirus: interaktywna mapa zasięgu. Gdzie jest koronawirus? [Mapa zachorowań]

• Koronawirus. LOT zwraca pasażerom pieniądze za bilety do Chin

___

RadioZET.pl/PAP/NC