Zamknij

Korsyka zamyka swoje plaże. Powodem wyciek ropy naftowej

18.06.2021 10:08
Plaża na Korsyce
fot. PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP/East News

Już od kilku dni na wyspie zamykane są kolejne kąpieliska i plaże. Wszystko dlatego, że zarówno na piasku, jak i w wodzie znaleziono plamy ropy naftowej, która wyciekła ze statku. Służby badają okoliczności zdarzenia.

W niedzielę w wodach u wybrzeży Korsyki, a także na plażach tej malowniczej francuskiej wyspy zauważono plamy ropy naftowej. W związku z tym władze podjęły działania mające na celu usunięcie niebezpiecznej substancji z regionu, a także ustalenie, kto odpowiada za wyciek.

Ropa naftowa musiała wyciec z jakiegoś statku i niestety teraz zagraża tutejszej roślinności, zwierzętom, ale też mieszkańcom i turystom. Dlatego też na Korsyce zamykane są kolejne plaże oraz kąpieliska.

Korsyka zamyka swoje plaże. Powodem wyciek ropy naftowej

W wodach i na plażach Korsyki pojawiły się kilka dni temu plamy ropy naftowej. Od niedzieli służby starają się je usunąć, a także zlokalizować, gdzie doszło do wycieku i kto za niego odpowiada.

Władze wyspy wydały decyzję o pozamykaniu plaż, a także kąpielisk. Rejon objęty nowymi zasadami niestety stale się powiększa. Wszystko dlatego, że substancja może zagrażać mieszkańcom i turystom wypoczywającym w tych okolicach.

Najgorzej sytuacja przedstawia się obecnie w okolicach miejscowości Porto-Veccio. To właśnie tutaj najpierw pozamykano wiele terenów. Lokalne służby nie wykluczają, że obszar wyłączony z użytkowania będzie się powiększał. A zakaz wstępu będzie tu obowiązywał aż do odwołania.

Za usunięcie skutków wycieku odpowiadają m.in. okręty francuskiej marynarki wojennej. Jak podaje portal turysci.pl, od niedzieli udało im się wyciągnąć z wody aż 4 tony zanieczyszczeń. Za wypadek odpowiedzialny jest statek, a władze starają się dowiedzieć, który dokładnie. Typowane są trzy łodzie.

EN_01480400_0510
fot. PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP/East News
EN_01480400_0539
fot. PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP/East News

Źródło: Turysci.pl