Zamknij

Koszmar w samolocie. Pasażer wydzielał taki zapach, że inni mdleli i wymiotowali

Redakcja
05.06.2018 14:47
Pasażer
fot. YouTube/screen

Podróżni lecący z Amsterdamu na Wyspy Kanaryjskie z pewnością nie będą dobrze wspominali swojego rejsu. Wszystko z powodu jednego ze współpasażerów, który wydzielał tak nieprzyjemny zapach, że inni mdleli i wymiotowali. Piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu, aby opanować całą sytuację i wyprowadzić śmierdzącego mężczyznę.

Jak podaje „New York Post”, do zdarzenia doszło w czwartek, 31 maja. Boeing 737, należący do linii Transavia, leciał z Amsterdamu na wyspę Gran Canaria. Za sprawą jednego z mężczyzn podróż na wakacje stała się koszmarem.

"Pasażer śmierdział tak, jakby nie mył się od tygodni"

Jak relacjonowali świadkowie całego zdarzenia, smród ciała mężczyzny był tak silny, że niektórym pasażerom lecącym na wakacje robiło się słabo. Załoga pokładowa początkowo próbowała poddać mężczyznę kwarantannie, umieszczając go w toalecie - to niestety nie pomogło.

Jeden z pasażerów powiedział później w wywiadzie: - Odór był nie do zniesienia. Niektórzy pasażerowie poczuli się źle i zaczęli wymiotować. Śmierdział tak, jakby nie mył się od  tygodni.

Pilot musiał awaryjnie lądować

Piloci, aby opanować sytuację, podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu na lotnisku w Faro w Portugalii. Na miejscu, po wylądowaniu, "uciążliwy" pasażer został zabrany przez karetkę, a samolot kontynuował lot na Gran Canarię.

Linie lotnicze Transavia w oświadczeniu uzasadniały ten krok „powodami medycznymi”, jednak później rzecznik prasowy firmy przyznał, że faktycznie pasażer wydzielał nieprzyjemny zapach.

Przeczytaj także: 

• Pasażer wypadł z samolotu po kłótni z załogą. Nie przeżył

Awantura i bójka pasażerów w samolocie. Poszło o... piwo [WIDEO]

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC