Zamknij

Kot zaatakował pilota w kokpicie. Samolot pasażerski musiał awaryjnie lądować

03.03.2021 08:18
Pilot samolotu
fot. Shutterstock/ zdj. ilustracyjne

Pilot sudańskich linii lotniczych Tarco Aviation został w czasie lotu zaatakowany przez kota. Zwierzę niepostrzeżenie dostało się do kokpitu maszyny. Koci "pasażer na gapę" był na tyle agresywny, że podjęto decyzję o zawróceniu samolotu pasażerskiego na lotnisko.

Do niecodziennego incydentu doszło w ubiegłym tygodniu, pół godziny po tym, jak samolot pasażerski linii Tarco Aviation lecący z Sudanu do stolicy Kataru Ad-Dauhy wystartował z Chartumu. Według serwisu Al-Sudani na pokład maszyny dostał się kot, który znalazł sobie miejsce w kokpicie pilota. 

Pilot zaatakowany przez kota w kokpicie

Jak podają lokalne media, kot niedługo po pojawieniu się w kokpicie zaczął być agresywny i zaatakował pilota. Załoga samolotu podjęła próby schwytania pasażera na gapę, jednak bezskutecznie. W końcu, dla bezpieczeństwa personelu i pasażerów, podjęto decyzję o zawróceniu maszyny i awaryjnym lądowaniu w stolicy Sudanu. 

Nie wiadomo, w jaki sposób kot dostał się na pokład samolotu. Najprawdopodobniej wkradł się niezauważony w czasie prac porządkowych lub przeglądu technicznego maszyny w hangarze.

Zobacz także

Media nie podały informacji o stanie pilota oraz liczbie pasażerów na pokładzie samolotu. Nie poinformowały także, co stało się z kotem i czy zwierzę miało właściciela.

Chociaż ta historia wydaje się mocno zaskakująca, to nie pierwszy raz, kiedy doszło do tego typu incydentu w czasie lotu. Podobna sytuacja miała miejsce w 2012 roku w samolocie w Kanadzie. Kot, który dostał się do kokpitu, przyczynił się do czterogodzinnego opóźnienia.

Źródło: Daily Mail, PAP