Zamknij

Kraków na tle Tatr. Niezwykłe ujęcie w mieście zatrutym smogiem

Nina Czochara
17.03.2020 08:59
Wawel na tle Tatr
fot. Instagram/Jan Ulicki

Krakowski fotograf, Jan Ulicki, po raz kolejny zachwyca swoimi zdjęciami. Tym razem uchwycił Wawel z widokiem na Krywań. Takie ujęcia są szczególnie trudne do wykonania, zważywszy na to, że miasto od lat walczy się ze smogiem.

- Zdjęcie wykonałem w piątek, korzystając z okazji, że powietrze miało genialną jakość. Taki stan utrzymuje się w Krakowie do dzisiaj i pozwala nam podziwiać górskie szczyty z bardzo dużych odległości – powiedział fotograf w rozmowie WP.

Wawel na tle Tatr 

"Dwa (chyba) najbardziej rozpoznawalne obiekty Polski i Słowacji na jednym zdjęciu" - napisał Jan Ulicki na Instagramie. "Wawel i Krywań podczas dzisiejszego zachodu słońca! Wieje od kilku dni niemiłosiernie, co pozwala nam podziwiać bardzo dalekie obszary dzięki super przejrzystości powietrza. Dziś udało się złapać taki oto obrazek" - dodał fotograf. 

Jan Ulicki zachwycił swoimi zdjęciami już wcześniej. W październiku 2019 roku opublikował zdjęcie Tatr - jak sam określił - zza Krakowa. Jak wtedy wyjaśnił, było to możliwie dzięki mocnym wiatrom.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

ZOBACZ TAKŻE:

___

RadioZET.pl/NC