Zamknij

Pasażer nie chciał założyć maseczki w samolocie. Został ukarany mandatem

19.08.2020 09:07
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Pasażer samolotu lecącego na trasie Warszawa-Kraków został ukarany mandatem przez Straż Graniczną. 35-letni obywatel Francji, mimo upomnień załogi pokładowej, odmówił zakrycia ust i nosa w samolocie. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę na lotnisku w Krakowie musieli interweniować na pokładzie samolotu, który przyleciał z Warszawy. Jak się okazało, 35-letni pasażer nie stosował się do poleceń personelu pokładowego.

Pasażer ukarany mandatem za brak maseczki

Do interwencji wobec pasażera, który odmówił stosowania się do obostrzeń obowiązujących w związku z trwającą pandemią koronawirusa, doszło w poniedziałek po południu.

– Służba dyżurna Placówki SG w Krakowie-Balicach, po przylocie samolotu rejsowego z Warszawy, otrzymała informację od załogi, iż na pokładzie samolotu znajduje się pasażer, który mimo próśb załogi, nie założył maseczki ochronnej na nos i usta – wyjaśniła Straż.

Ostatecznie 35-letni obywatel Francji z powodu – jak podała SG – niewykonywania poleceń kapitana samolotu został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Źródło: PAP