Zamknij

Polak zażartował na lotnisku, że ma dwie bomby w bagażu. Został surowo ukarany

06.08.2021 15:41
Lotnisko w Krakowie
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

50-letni pasażer miał zaplanowaną podróż z lotniska w Krakowie do Oslo. W czasie odprawy bagażowej zażartował, że ma ze sobą dwie bomby. Pracownikom lotniska nie było jednak do śmiechu. Mężczyzna został zatrzymany w celu sprawdzenia bagażu, a następnie surowo ukarany za swój nieudany żart.  

O incydencie poinformował Karpacki Oddział Straży Granicznej. 50-letni mężczyzna chciał być zabawny i powiedział obsłudze krakowskiego lotniska, że schował w bagażu dwie bomby. Ten żart nie spotkał się jednak z entuzjazmem pracowników, a ostatecznie przysporzył pasażerowie sporo problemów - nie tylko zakaz wejścia na pokład, ale też karę pieniężną. 

Alarm na lotnisku. Nieudany żart o bombach w bagażu

W czasie odprawy bagażowej przed lotem do Oslo pasażer zażartował, że ma ze sobą bomby. Nie spodziewał się z pewnością, jak poważne konsekwencje przyniosą wypowiedziane przez niego słowa. Na miejsce natychmiast wezwano odpowiednie służby i podjęto niezbędną interwencję.

– Wyznaczona została specjalna strefa bezpieczeństwa. Następnie pirotechnik Straży Granicznej przy pomocy specjalistycznych urządzeń prześwietlił zawartość bagażu oraz dokonał sprawdzenia manualnego – informuje Straż Graniczna. – Bagaż został uznany za bezpieczny – nie stwierdzono obecności żadnych materiałów oraz urządzeń wybuchowych, mogących zagrażać życiu i zdrowiu. Przeprowadzone działania nie spowodowały utrudnień w odprawie granicznej oraz nie wpłynęły na opóźnienia samolotów – podano w oficjalnym komunikacie.

50-latek był bardzo zaskoczony całą sytuacją. Próbował wyjaśnić funkcjonariuszom, że jego słowa były tylko żartem. Tłumaczył przy tym, że była to reakcja na stres przed podróżą oraz bardzo szczegółowe pytania zadawane przez obsługę.

Mężczyzna przeprosił za swoje zachowanie, jednak mimo tego nie ominęła go kara. Pasażer otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych. Oprócz tego kapitan samolotu odmówił wpuszczenia Polaka na pokład samolotu lecącego do Oslo.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, Fly4free.pl