Zamknij

Krzyż na Giewoncie bezpośrednio na tle Księżyca. Niezwykłe zdjęcie obiegło sieć

21.12.2020 11:52
Giewont nocą
fot. Shutterstock

Na facebookowym profilu serwisu Tatromaniak pojawiła się bajkowa fotografia Giewontu na tle Księżyca. Internauci nie mogą uwierzyć, że to nie jest fotomontaż.

Tatry to jedno z ulubionych pasm górskich Polaków. Właściwie całym rokiem można tu spotkać turystów, którzy wiosną i latem wybierają się tu na piesze wycieczki i podbój szczytów, a zimą korzystają z uroków tutejszych stoków narciarskich.

Fani gór i samych Tatr regularnie dzielą się w mediach społecznościowych sieci zdjęciami, jakie udało im się zrobić szczytom czy ich okolicom. Ostatnio na facebookowym koncie Tatromaniaka pojawiły się fotki Giewontu wykonane przez Dariusza Bobaka. Widać na nich charakterystyczny krzyż na Giewoncie na tle Księżyca. Trzeba przyznać, że ten widok robi wrażenie.

Krzyż na Giewoncie bezpośrednio na tle Księżyca. Niezwykłe zdjęcie obiegło sieć

Tatromaniak to serwis zrzeszający fanów Tatr. Tylko profil marki na Facebooku obserwuje ponad 400 tys. osób, które kochają polskie góry. To właśnie tutaj możemy często znaleźć piękne zdjęcia szczytów zrobione nie tylko przez profesjonalistów, ale też przez turystów.

Ostatnio serwis udostępnił swoim obserwatorom fotki autorstwa Dariusza Bobaka. Widać na nich krzyż na Giewoncie bezpośrednio na tle tarczy Księżyca. Mężczyźnie udało się uchwycić całą "wędrówkę" jednego z najpopularniejszych szczytów w Polsce na tle naturalnego satelity Ziemi.

Pod fotografiami, które doczekały się tysięcy polubień, pojawiło się też mnóstwo komentarzy zachwyconych osób.

Piękne, rzadkie, wyjątkowe zdjęcia.

 

Zdjęcie unikat po prostu.

 

Fantastyczne ujęcie.

Zjawiska tranzytu Giewontu na tle Księżyca nie da się opisać. To po prostu trzeba zobaczyć.

Źródło: Tatromaniak