Zamknij

Kula ognia rozświetliła niebo nad Minnesotą. Zarejestrowały ją kamery przy domach mieszkańców

11.05.2021 09:09
Kula ognia nad USA
fot. Shutterstock

W niedzielę nad ranem niebo nad jednym z regionów USA przeciął niezwykły obiekt. Mieszkańcy Minnesoty zobaczyli nad głowami bardzo jasną kulę ognia. Zdarzenie udało się nagrać dzięki kamerom znajdującym się przy domach niektórych osób.

Miniony weekend mieszkańcy Minnesoty zapamiętają na długo. W niedzielę nad ranem na niebie nad aglomeracją Minneapolis-St. Paul pojawił się niezwykły obiekt. Nad głowami mieszkańców przeleciała oślepiająca kula ognia, którą zarejestrowały przydomowe kamery.

Świadkowie zdarzenia byli tak zaaferowani, że postanowili zgłosić ten incydent organizacji naukowej American Meteor Society. Okazuje się, że jednostka otrzymała prawie 40 takich doniesień.

Kula ognia rozświetliła niebo nad Minnesotą. Zarejestrowały ją kamery przy domach mieszkańców

Mieszkańcy Minnesoty, Dakoty Północnej, Dakoty Południowej i Wisconsin byli w weekend świadkami unikatowego zdarzenia. W niedzielę nad ranem nad ich głowami przeleciała kula ognia, która rozświetliła nocne niebo. Obiekt zarejestrowano ok. godz. 3 w nocy, dlatego też część osób dowiedziała się o jego pojawieniu się dopiero po przejrzeniu nagrań z przydomowych kamer.

Na stronę internetową organizacji naukowej American Meteor Society trafiło aż 39 doniesień o tym incydencie. Jednostka otrzymała również 6 nagrań, które potwierdzają, że nad niektórymi regionami USA pojawił się tajemniczy przedmiot.

Co mogło rozświetlić niebo nad Stanami Zjednoczonymi w ostatnich dniach? Zwykle takie kule ognia to nic innego, jak maleńkie kosmiczne skały, które dostają się do górnej warstwy atmosfery Ziemi i rozpadają się podczas przelotu. Wówczas wyglądają właśnie jak "spadająca gwiazda". Jeśli ich fragmenty dotrą na powierzchnię, wówczas te kawałki nazywamy meteorytami. Ale zdarza się to naprawdę rzadko. 

Najczęściej takie kule ognia są zbyt małe, aby nieść za sobą jakiś dźwięk i często też spalają się całkowicie w atmosferze. Czasem jednak - jak w ostatnich dniach - ludzie mają szczęście i mogą je zobaczyć.

Źródło: Space.com