Zamknij

Kupujesz jedzenie na pokładzie samolotu? Część posiłków przygotowywana jest nawet rok wcześniej

Nina Czochara
06.05.2019 11:19
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Wielu pasażerów, szczególnie w czasie dłuższego lotu samolotu, zamawia ciepłe posiłki na pokładzie. Okazuje się jednak, że niektóre z nich przyrządzane są nawet 12 miesięcy wcześniej. 

W mediach regularnie pojawiają się historie związane z jedzeniem serwowanym na pokładzie samolotu. W ostatnim czasie głośno było o ludzkim zębie ukrytym w posiłku jednego z pasażerów. Tym razem wyszło na jaw, że część posiłków przygotowywana jest nawet rok wcześniej.

Jedzenie na pokładzie samolotu

Jak donosi "The Sun", część jedzenia serwowanego na pokładzie linii lotniczych jest przygotowywana na rok przed tym, zanim zostanie podana pasażerom. Rzecznik American Airlines potwierdził, że ta informacja jest prawdziwa, choć nie we wszystkich przypadkach.

Pierwszy raz o tej sytuacji napisał bloger podróżniczy na swojej stronie One Mile At A Time. - Jedzenie dla cukrzyków, wegetariańskie, indyjskie, muzułmańskie i bez glutenu jest zamrażane, a następnie przez rok trzymane na półce - napisał na swoim blogu.

Rzecznik prasowy linii American Airlines powiedział w rozmowie z brytyjskim tabloidem, że z powodu bardzo dużej liczby osób, które są przez nich obsługiwane, korzystanie z wcześniej przygotowanych posiłków jest konieczne

Jak podkreśla "The Sun", rok jest maksymalnym limitem dla jedzenia serwowanego na pokładzie. Oznacza to, że jedzenie, które pasażerowie otrzymują w samolocie, zostało przygotowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale niekoniecznie dokładnie rok temu. Wiele posiłków jest przyrządzanych w ciągu kilku dni od planowanego lotu lub - w przypadku wybranych linii lotniczych - nawet na bieżąco.

Przeczytaj także:

• Linie lotnicze zakazują orzeszków na pokładzie. "To w trosce o dobro pasażerów"

• Automat z przekąskami na pokładzie? Nowy pomysł na obsługę w samolotach

Źródło: wp.pl

___

RadioZEt.pl/NC