Zamknij

Kwarantanna samolotu Virgin Atlantic. Nieznana infekcja zaatakowała 150 pasażerów

Redakcja
07.03.2019 09:20
Virgin Atlantic
fot. Shutterstock

Pasażerowie i załoga samolotu linii Virgin Atlantic zostali poddani kwarantannie z powodu rozprzestrzenienia się nieznanej choroby na pokładzie. Samolot wylądował na lotnisku Gatwick pod Londynem o 5.30, po ośmiu godzinach lotu z Barbados. Jeden z pasażerów przyznał, że byli przetrzymywani w samolocie przez ponad 90 minut.

Całą sytuację opisał na Twitterze jeden z pasażerów lotu, Trevor Wilson. Mężczyzna napisał na swoim profilu, że pasażerowie zaczynali kaszleć i prawdopodobnie zarażali się infekcją obejmującą obszar klatki piersiowej. Po lądowaniu, dokładnemu badaniu poddano 30 osób, z których trzy zostały przewiezione do szpitala.

Kwarantanna na pokładzie Virgin Atlantic

Jak podaje Fakt, był to lot czarterowy wykupiony przez firmę rejsową, a nie rozkładowy lot linii Virgin. Rzecznik firmy rejsowej powiedział, że źródło problemu nie znajdowało się w samolocie. Potwierdził to pasażer Trevor Wilson, który napisał na Twitterze: - "Ten lot był wyłącznie dla klientów rejsów wycieczkowych z "MSC Preziosa", a choroba wzięła się raczej ze statku, a nie z samolotu. Pięciu członków personelu pokładowego zachorowało podczas lotu".

Rzecznik pogotowia ratunkowego potwierdził, że pomoc została wezwana tuż przed godziną 5 rano po doniesieniach o tym, że część pasażerów i załogi źle się czuje i ma mdłości. Około 30 osób było poddanych kontroli na miejscu zdarzenia, z których troje zostało przewiezionych do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Z kolei rzeczniczka Virgin Atlantic poinformowała: - Wielu klientów na pokładzie lotu czarterowego z Barbados do Gatwick zgłosiło rano złe samopoczucie. (...) podjęto decyzję o kontroli wszystkich osób przebywających na pokładzie, zgodnie ze standardowymi procedurami BHP.

Dodała, że zostanie przeprowadzone pełne dochodzenie w tej sprawie. - Nie ma powodu, by sądzić, że jest to coś więcej niż pojedynczy incydent - podsumowała rzeczniczka.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fakt.pl, .polishexpress.co.uk

___

RadioZET.pl/NC