Zamknij

Martyna Wojciechowska zachwycona kwiatowym samolotem. Pokazała fanom niezwykłą instalację

25.11.2020 11:00
Dubai Miracle Garden
fot. Shutterstock

Podróżniczka przypomniała swoim fanom o istnieniu Dubai Miracle Garden - największym na świecie naturalnym ogrodzie, w którym znajdziemy oryginalne instalacje. Jedną z nich jest wykonany z kwiatów normalnej wielkości samolot. Mieliście okazję zobaczyć go na własne oczy? Już na zdjęciach robi wrażenie!

Martyna Wojciechowska to najpopularniejsza podróżniczka w Polsce. Dziennikarka ma swój własny program telewizyjny pt. "Kobieta na krańcu świata", który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Prócz tego prowadzi w mediach społecznościowych konta skupiające wielu obserwatorów. Tylko na Instagramie śledzi ją prawie 2 mln osób!

Wojciechowska regularnie przypomina fanom o miejscach godnych odwiedzenia. Ostatnio na swoim instagramowym profilu przypomniała obserwatorom o bajkowym Miracle Garden w Dubaju, czyli największym naturalnym ogrodzie kwiatowym na świecie. Można w nim znaleźć robiące wrażenie instalacje zrobione z kwiatów. Jedną z najciekawszych jest pełnowymiarowy Airbus A380, który ma aż 73 metry długości! Tylko na niego spójrzcie.

Kwiatowy samolot w Dubaju. Instalacją zachwyca się sama Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska wrzuciła do sieci zdjęcia kwiatowej instalacji z Dubai Miracle Garden. Podróżniczka przypomniała, że w tym niezwykłym miejscu zbudowano z kwiatów Airbusa A380 - samolotu latającego m.in. we flocie Emirates Airline.

5 milionów kwiatów, 200 ogrodników, prawie pół roku pracy. Tak powstawała wyjątkowa, naturalnych rozmiarów konstrukcja samolotu A380, która mierzy prawie 73 METRY!
Petunie, nagietki, lnice, fiołki, pelargonie i gailardie i można tak wymieniać bez końca - napisała na Instagramie Martyna.

Pełnowymiarowy samolot z kwiatów oparty jest na metalowym rusztowaniu, które zbudowane zostało z materiałów z recyklingu. Wojciechowska zwróciła też uwagę na to, że kwiaty wykorzystane do przygotowania instalacji podlewane są oczyszczoną wodą ze ścieków!

Kwiatowy samolot można podziwiać od listopada 2016 roku. To największa budowla, jaka znajduje się na terenie Dubai Miracle Garden. Zajmuje ona powierzchnię 7,5 tys. m2. Została też wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Instalacja robi ogromne wrażenie. Zresztą jak i cały ogród. Największy naturalny ogród kwiatowy otwarty został w 2013 roku i co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Na obszarze o całkowitej powierzchni ponad 72 tys. m2 możemy znaleźć nie tylko samolot z charakterystycznym logo Emirates, ale też kwiatowe budynki, zwierzęta z kwiatów czy wykonane z tego samego "materiału" ulubione postaci z bajek.

shutterstock_766140001
fot. Shutterstock