Zamknij

LOT ogłosił nowe, bezpośrednie połączenie do San Francisco

Nina Czochara
07.10.2019 09:54
Samolot LOT
fot. Michał Adamowski/East News

Polskie Lini Lotnicze LOT od 5 sierpnia 2020 roku uruchomią bezpośrednie rejsy z Warszawy do San Francisco w Stanach Zjednoczonych - informuje PAP. Będzie to dziewiąte bezpośrednie połączenie narodowego przewoźnika z Polski do USA, a dwudzieste dalekiego zasięgu.

San Francisco będzie jedną z najdłuższych tras narodowego przewoźnika – Dreamlinery LOT-u pokonają ponad 10 tys. kilometrów w czasie nieco poniżej 12 godzin

LOT: nowa trasa do San Francisco

Loty do największej metropolii w Północnej Kalifornii będą realizowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejsy mają być wykonywane Boeingami 787 Dreamliner. 

Samoloty z warszawskiego Lotniska Chopina będą startować o godz. 11.35 w poniedziałki i piątki oraz o 17.20 w środy i soboty, by lądować na lotnisku w San Francisco o godz. 14.30 czasu lokalnego w poniedziałki i piątki oraz o godz. 20.15 w środy i soboty. W drodze powrotnej rejsy zaplanowano na godz. 16.25 (w poniedziałki i piątki) i 22.10 (w środy i soboty).

San Francisco
fot. Pixabay

- San Francisco znajdowało się na liście naszych nowych kierunków już od dłuższego czasu, ale nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosić to połączenie właśnie teraz, kiedy Polska oficjalnie dołączyła do programu ruchu bezwizowego, dzięki czemu już wkrótce amerykańskie wizy dla Polaków przejdą do historii - powiedział cytowany w komunikacie prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Przypomniał, że LOT zainaugurował w 2018 roku kampanię "Bez Wiz do USA". - Wierzymy, że teraz Polacy tym chętniej zdecydują się na podróż do USA zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych - przekazał szef LOT. Jak dodał, narodowy przewoźnik razem z nowym połączeniem do San Francisco, zaoferuje - zarówno z Polski, jak i z Węgier - jedenaście bezpośrednich połączeń do Stanów Zjednoczonych. Zdaniem prezesa spółki San Francisco to najważniejsza turystyczno-biznesowa metropolia w Północnej Kalifornii. 

LOT tłumaczy, że San Francisco od lat uznawane jest za światowe centrum biznesu. Niedaleko, w Dolinie Krzemowej, znajdują się siedziby koncernów technologicznych takich jak: Google, Uber, Twitter, Facebook, Hewlett-Packard, Apple, eBay, Netflix, Tesla czy Linkedin. San Francisco to także kierunek turystyczny ze znanym z hollywoodzkich produkcji mostem Golden Gate Bridge, malowniczym wybrzeżem Pacyfiku, czy historycznym Alcatraz. Spółka zapewnia, że rozkład połączeń został ułożony tak, aby umożliwić w Warszawie dogodne przesiadki pasażerom podróżującym z europejskich miast, jak np. z Budapesztu, Tel Awiwu, Wiednia, czy Sztokholmu.

Zobacz także

Zniesione wizy do USA

Prezydent USA, Donald Trump, poinformował w piątek, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego, na mocy którego w celach turystycznych i biznesowych można wjechać do Stanów Zjednoczonych na 90 dni. Program bezwizowy (Visa Waiver Program, VWP) wszedł w życie w 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami.

Program obejmuje 38 państw, w tym 23 kraje UE, śród nich Czechy, Słowację, Węgry, Litwę, Łotwę i Estonię. Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr nadal nie spełniają warunków programu. Polska nie była dotąd objęta tym programem ze względu na zbyt wysoki odsetek osób, którym odmówiono amerykańskiej wizy.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP/NC