Zamknij

LOT ogłosił 20 wakacyjnych tras. W siatce pojawiły się ciekawe nowości [LISTA]

19.11.2020 11:19
Samolot LOT
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

LOT ogłosił zmiany w letniej siatce połączeń na 2021 rok. W ofercie przewoźnika znalazło się ponad 20 wakacyjnych tras. Wśród nowości znalazły się loty do Mykonos i Palermo.

LOT, w sezonie letnim 2021, planuje wznowić ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i touroperatorów oraz biur podróży. Przedstawiciele przewoźnika powołują się na prognozy, z których wynika, że to właśnie ruch turystyczny będzie istotną częścią odbudowującego się rynku przewozów lotniczych.

W Polsce ma on szansę powrócić do poziomu około 3 milionów podróżnych, co stanowi 50 procent pasażerów obsłużonych w 2019 roku.

LOT. Ponad 20 wakacyjnych tras [LISTA]

– W przyszłym roku planujemy umocnić naszą obecność na rynku podróży turystycznych i czarterowych. Chcemy zaoferować ok. 1 mln miejsc na trasach turystycznych – poinformował, cytowany w komunikacie, Michał Fijoł z zarządu PLL LOT. 

W komunikacie poinformowano, że w przyszłym roku, oprócz regularnych kierunków europejskich, LOT planuje rozwinąć ofertę podróży wakacyjnych.

W jego ofercie na sezon letni 2021 znalazło się ponad 20 tras wakacyjnych, nowością są kierunki Mykonos i Palermo.

Zobacz także

Dostępne będą też kierunki, takie jak: wyspy Majorka, Santorini, Rodos czy Zakyntos, a także Malta, miasta Ateny, Burgas, Saloniki, Tirana i Warna. Poinformowano, że LOT będzie obsługiwał też bezpośrednie rejsy do Barcelony, Wenecji, na Korfu, do Larnaki, Nicei, Splitu, Dubrownika i Zadaru. Połączenia będą realizowane z Warszawy, a wybrane kierunki także z Katowic.

Jak zaznaczył przewoźnik, "docelowy kształt siatki połączeń w sezonie letnim 2021 r. będzie uzależniony od sytuacji pandemicznej na świecie".

Źródło: PAP