Zamknij

LOT ogłosił bezpośrednie połączenia do stolicy Macedonii oraz Podgoricy

Redakcja
07.02.2018 14:04
LOT ogłosił bezpośrednie połączenia do stolicy Macedonii oraz Podgoricy
fot. Pixabay

Już od 1 czerwca LOT uruchomi bezpośrednie połączenie do Skopje - stolicy Macedonii. Ruszą również regularne rejsy do Podgoricy - głównego miasta Czarnogóry. W sumie w sezonie letnim polski przewoźnik będzie oferował aż 12 połączeń na Bałkany.

Prawdziwą nowością linii LOT będzie Skopje - stolica Macedonii. Z kolei, Podgorica, główne miasto Czarnogóry, to kierunek, który pojawia się w sezonowej siatce polskiego przewoźnika już kolejny rok z rzędu.

Częstotliwość obu bałkańskich połączeń będzie taka sama - sześć razy w tygodniu. Rejsy do Skopje w Macedonii będą odbywać się codziennie oprócz niedziel. Z kolei do Podgoricy w Czarnogórze będzie można polecieć każdego dnia, oprócz środy. Oba połączenia będą realizowane Embraerami 170 i 175, które zabierają na pokład od 70 do 82 pasażerów.

Zobacz także

- Skopje w Macedonii to zupełnie nowy kierunek w siatce LOT. Ten kraj z roku na rok zyskuje na popularności wśród turystów, urzekając m.in. regionalną kuchnią i różnorodnością kulturową. Stanowi też świetną bazę wypadową do sąsiednich krajów: Grecji, Bułgarii i Albanii – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT.

LOT
fot. Piotr Matusewicz/East News

Rozkłady zostały zaplanowane w taki sposób, żeby umożliwić szybkie i wygodne przesadki do Skopje i Podgoricy pasażerom podróżującym przez Warszawę z Polski i licznych portów w regionie. 

W sumie PLL LOT obsługuje już 12 kierunków na Bałkanach. Oprócz Skopje i Podgoricy, w ofercie przewoźnika na sezon letni znajdą się też rejsy do: Dubrownika (6 lotów tygodniowo od maja), Zagrzebia (14 połączeń tygodniowo), Splitu (2 rejsy w tygodniu), Puli (jeden rejs w tygodniu), Zadaru (2 rejsy tygodniowo), Belgradu (11 lotów w tygodniu), Lublany (7 połączeń tygodniowo), Sofii (19 rejsów tygodniowo), Bukaresztu (3 loty dziennie) i Kluż-Napoki (6 rejsów tygodniowo).

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC