Zamknij

LOT ogłosił nową trasę z Polski. Od przyszłego roku polecimy do Ostrawy

Nina Czochara
26.11.2019 09:03
Ostrawa
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowej trasy z Warszawy do Ostrawy. Loty do trzeciego pod względem wielkości miasta w Czechach będą realizowane 5 razy w tygodniu. 

Rejsy z Warszawy do Ostrawy, położonej ledwie 20 kilometrów od granicy z Polską, będą realizowane samolotami Bombardier Q400 oraz Embraerami 170/175, które mogą zabrać na pokład do 82 pasażerów. 

LOT: nowa trasa z Warszawy do Ostrawy

- 30 marca 2020 r. LOT zainauguruje nowe połączenie z Warszawy do Ostrawy. LOT będzie jedyną tradycyjną linią lotniczą operującą z trzeciego największego miasta Czech. Nasza oferta to pięć rejsów w tygodniu - poinformowała spółka w komunikacie.

Samoloty będą startować z Warszawy o 11.50 w poniedziałki, czwartki, soboty oraz o 15.30 we wtorki i w piątki. Z Ostrawy rejsy będą wykonywane o godz. 13.25 w poniedziałki, czwartki, soboty oraz o 17.05 we wtorki i piątki. Lot na tej trasie potrwa ok. godzinę.

Zobacz także

Spółka zapewnia, że rozkład został zaplanowany w taki sposób, aby umożliwić pasażerom podróżującym z oraz do Ostrawy dogodną przesiadkę na połączenia do Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

- Dzięki połączeniu z hubem w Warszawie pasażerowie podróżujący z Ostrawy zarówno turystycznie, jak i biznesowo zyskają dostęp do ponad 111 destynacji - czytamy.

W 2018 roku LOT przewiózł ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP/NC