Zamknij

LOT ogłosił powrót rejsów międzynarodowych, teraz je odwołuje. "Siatka jest ograniczona"

18.06.2020 14:55
LOT - samolot
fot. Michała Adamowski/Reporter/East News

Polskie Linie lotnicze LOT poinformowały wczoraj o wznowieniu od 1 lipca rejsów międzynarodowych - na początek 20 europejskich tras. Okazuje się jednak, że narodowy przewoźnik już odwołuje wcześniej zaplanowane rejsy. - Siatka, do której wracamy, jest ograniczona. Stąd też anulacje rejsów, które nie powrócą do rozkładu - wyjaśnił w rozmowie z TVN24, rzecznik LOT-u, Krzysztof Moczulski.

Na profilu PLL LOT na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy skarżą się z powodu anulowania lipcowych rejsów.

"Uprzedźcie jednak ludzi, że zaraz po sprzedaży biletów loty, będą anulowane" - napisał jeden z internautów.

"Wczoraj kupiłam z vouchera bilety na 2-6 lipca z Warszawy do Brukseli, po czym lot tam został anulowany, a lot powrotny zmienił godziny. Co ja mam z tym robić? Gdzie tu logika? 

"Dziś o 15 kupiłam bilet na 1 lipca do Zurychu, a o 19 anulowaliście lot. To jest całkowity brak szacunku do pasażera" - skomentowała rozżalona klientka. 

Okazuje się, że podobny problem ma bardzo wielu klientów LOT-u. 

Dlaczego LOT odwołuje zaplanowane rejsy?

O kwestię odwołanych lotów portal TVN24 zapytał rzecznika PLL LOT, Krzysztofa Moczulskiego.

– Siatka, do której wracamy od 1 lipca, jest ograniczona. Weźmy jako przykład rejsy do Brukseli, gdzie wcześniej lataliśmy trzy razy dziennie, a teraz będzie to pięć rejsów tygodniowo. Stąd też anulacje rejsów, które nie powrócą do rozkładu – tłumaczy.

Dodał, że istnieje możliwość zmiany rezerwacji na kolejny lot lub wcześniejszy do tego samego miasta w miarę dostępności miejsc. – Nasze call center będzie sukcesywnie kontaktowało się z pasażerami, proponując dogodną dla pasażera zmianę. Zachęcamy do zmiany rezerwacji na dogodny termin  – podsumował rzecznik PLL LOT.

LOT: połączenia międzynarodowe od 1 lipca

Przypomnijmy, że w środę (17 czerwca) PLL LOT podały w komunikacie, że od początku lipca uruchamiane będą połączenia międzynarodowe, które obejmą 20 europejskich miast  Bilety trafią do sprzedaży od 18 czerwca – podała spółka PLL LOT

LOT poinformował, że na pierwsze dwa tygodnie lipca planuje "przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także ulubione letnie destynacje Polaków".

Zaplanowano siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu, sześć rejsów tygodniowo do Berlina, pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa. Z kolei cztery połączenia tygodniowo LOT zaplanował do Amsterdamu i Bukaresztu, trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo, a dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika. Dodatkowo przewoźnik podał, że co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii i Warny.

– Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z Lotniska Chopina w Warszawie – podała spółka. – Do wznowionej siatki LOT-u wrócą dwa połączenia z Budapesztu - do Warny i Dubrownika, realizowane raz w tygodniu w weekend – dodano.

Źródło: TVN24, PAP