Zamknij

LOT ogłosił zimowy rozkład lotów. Narodowy przewoźnik poleci do blisko 60 miast

12.10.2020 11:15
LOT samolot
fot. Michał Adamowski/Reporter/East News

LOT zaoferuje w nadchodzącym sezonie zimowym blisko 60 połączeń, w tym m.in. do europejskich stolic  – Wiednia, Madrytu, Paryża czy Brukseli. Pojawią się też rejsy dalekodystansowe do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Korei Południowej i Japonii.

LOT musiał dostosować zimowy rozkład rejsów do bieżącej sytuacji epidemicznej. Narodowy przewoźnik zrobił to na podstawie m.in. prognozy organizacji lotniczych, jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Powietrznego (IATA), które szacują, że ze względu na dynamicznie zmieniające się regulacje administracyjne i wzrost zachorowań na koronawirusa w poszczególnych krajach globalny ruch lotniczy będzie odbudowywał się wolniej, niż pierwotnie zakładano.

– W oparciu o analizy, LOT dostosowuje swoją siatkę połączeń na nadchodzący sezon zimowy. Od 25 października pasażerowie będą mogli wybierać spośród oferty blisko 60 połączeń, w tym rejsów krajowych, do Europy oraz wybranych tras do Ameryki Północnej i Azji. Zimowa siatka obejmuje około 60 proc. kierunków, oferowanych przez LOT w analogicznym okresie ubiegłego roku – przekazał przewoźnik.

LOT tłumaczy, że dostosowujemy swój zimowy rozkład także do zapotrzebowania ze strony pasażerów.

LOT: 60 nowych połączeń w zimowej siatce lotów

Od 6 października LOT zaczął latać z Warszawy do Madrytu, a od 8 listopada do Berlina na lotnisko Berlin-Brandenburg. Ponadto, zimą LOT obsłuży połączenia m.in. do Kopenhagi, Wiednia, Brukseli, Amsterdamu, Monachium, Paryża, Düsseldorfu, Sztokholmu, Genewy, Stuttgartu, Oslo, Hamburga, Zurychu czy na londyńskie lotnisko Heathrow. W rozkładzie ma nie zabraknąć także uruchomionego w sierpniu br. połączenia do Dublina.

LOT wznowi też regularne rejsy do Bukaresztu i Belgradu i utrzyma połączenia do Pragi, Sofii, Tallina czy Zagrzebia. Z końcem października polski przewoźnik planuje także polecieć do Ostrawy.

Jak przekazał przewoźnik, w ramach rejsów dalekodystansowych w sezonie zimowym pasażerowie LOT-u będą mogli wyruszyć do Stanów Zjednoczonych (Chicago i Nowy Jork), Kanady (Toronto), Korei (Seul) oraz Japonii (Tokio-Narita).

ZOBACZ TAKŻE: Loty w dobie pandemii: o czym pamiętać? 10 wskazówek dla podróżujących

LOT: połączenia krajowe z kilku lotnisk 

LOT zimą będzie obsługiwał także połączenia krajowe między Warszawą a 10 lotniskami regionalnymi, zapewniając pasażerom z całej Polski przesiadki na rejsy międzynarodowe. W ramach rejsów krajowych, maszyny przewoźnika polecą także z Krakowa do Gdańska i portu lotniczego Olsztyn-Mazury.

Przewoźnik zapewnia, że w nadchodzącym sezonie zimowym, w zależności od sytuacji epidemicznej w krajach docelowych, LOT planuje sukcesywne przywracanie kolejnych kierunków krótkiego i średniego zasięgu, a także wybranych połączeń dalekiego zasięgu.

Źródło: LOT, PAP