Zamknij

LOT przywraca popularną daleką trasę. "Ruch turystyczny odbuduje się najszybciej"

19.02.2021 14:10
LOT samolot
fot. Michał Adamowski/Reporter/East News

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że od 29 marca wrócą loty z Warszawy na Sri Lankę. Przewoźnik dodał, że z powodu pandemii i restrykcji w nadchodzącym sezonie letnim musi dostosować siatkę połączeń adekwatnie do odbudowującego się ruchu turystycznego. 

LOT ogłosił zmiany dotyczące sezonu letniego, który ruszy pod koniec marca i potrwa do końca października.

– W nadchodzącym sezonie letnim LOT zwiększa dostępność połączeń wakacyjnych i dostosowuje do popytu i sytuacji epidemicznej kształt siatki regularnej. Jeszcze z końcem ubiegłego roku, LOT zapowiedział uruchomienie rejsów, które cieszyły się największą popularnością w akcji #LOTnaWakacje między innymi do Chorwacji, na wyspy greckie, Maltę i Majorkę, a także do nowego kierunku - Palermo – poinformował narodowy przewoźnik.

LOT przywraca trasę na Sri Lankę

PLL LOT przekazały, że wrócą na trasę Warszawa-Kolombo ( Sri Lanka). Połączenia będą realizowane raz w tygodniu od 29 marca do końca października. Inauguracja tego sezonowego połączenia nastąpiła w listopadzie 2019 roku – z powodu pandemii loty zostały jednak wstrzymane. 

Jak podano w komunikacie, LOT widzi zwiększone zainteresowanie pasażerów i biur podroży dalekimi kierunkami wakacyjnymi.

– To potwierdza nasze przewidywania, że ruch turystyczny będzie odbudowywał się najszybciej. Pracujemy nad tym, aby w kolejnych tygodniach ogłosić i uruchomić kolejne połączenia o charakterze wypoczynkowym. Finalny kształt siatki połączeń w sezonie letnim będzie jednak zależał również od sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach – mówi cytowany w komunikacie rzecznik LOT, Krzysztof Moczulski.

Zobacz także

LOT podkreślił, że ze względu na niepewność dotyczącego tempa znoszenia restrykcji oraz w konsekwencji niski popyt na podróże spowodowany pandemią koronawirusa, w nadchodzącym sezonie letnim przewoźnik "dostosował siatkę połączeń adekwatnie do odbudowującego się ruchu". 

Linia musiała odłożyć na później plany uruchomienia całkiem nowych połączeń – do San Francisco i Waszyngtonu, a także wznowienie rejsów do Singapuru. Co więcej, w rozkładach nadchodzącego sezonu letniego nie pojawią się też wybrane połączenia z Warszawy do Hanoweru, Norymbergi, Kowna, Zaporoża, Charkowa, Połągi, Kaliningradu i z Krakowa do Bukaresztu

Krzysztof Moczulski dodał, że w tym roku, w czasie trwającego kryzysu, linia koncentruje się na kierunkach, gdzie popyt jest największy, a sytuacja epidemiczna i regulacyjna względnie stabilna.

Źródło: LOT, rp.pl