Zamknij

LOT rezygnuje z Prince Polo? Na pokładzie pojawi się lokalny produkt

Nina Czochara
30.04.2019 12:19
LOT samolot
fot. Wojtek Laski/East News

Wafelki Prince Polo znikają z samolotów PLL LOT. Do tej pory były podawane jako słodka przekąska dla podróżujących na pokładach maszyn narodowej linii lotniczej. Od 1 maja ich miejsce zajmą Grześki produkowane przez polską firmę.

Wafelek prince polo był dla wielu pasażerów nieodłącznym elementem podróży z PLL LOT. Przekąska była rozdawana pasażerom na wszystkich lotach polskiego przewoźnika wraz z kawą, herbatą lub wodą. Od 1 maja się to zmieni, bo ma pojawić się nowy batonik. 

"Prince Polo" znika z samolotów LOT-u

LOT nie zamierza jednak kupować przekąski od zagranicznej firmy. Nowe wafelki grześki to produkt polskiej firmy Colian. Grześki stopniowo zastąpią prince polo nie tylko na pokładach samolotów, ale i w salonach biznesowych LOT-u na Lotnisku Chopina w Warszawie.

- Dzięki temu zapewniamy pasażerom produkt wytwarzany lokalnie w kraju i nawiązujący do polskich tradycji cukierniczych. Jesteśmy przekonani, że tę zmianę docenią nasi polscy klienci, jak również pasażerowie z zagranicy - informuje Jakub Panek z biura prasowego PLL LOT.

Prince Polo od 1955 roku są produkowane przez firmę Olza z Cieszyna, która w latach 90. stała się własnością koncernu Kraft Jacobs Suchard. Tymczasem producentem Grześków jest polska firma Colian.

Zobacz także

Choć Grześki będą serwowane od 1 maja, poprzednia przekąska będzie stopniowo zastępowane przez nową. Ostatecznie pojawi się na wszystkich rejsach PLL LOT, zarówno krajowych, jak i długodystansowych. Grześki będą też dostępne w salonikach biznesowych linii ("Polonez" i "Mazurek" w Warszawie).

Wydaje się, że Prince Polo na dobre wgryzł się w świadomość pasażerów. Słynny batonik był dostępny na pokładach LOT-u od 2007 roku. W 2010 roku LOT zastąpił go Princessą, ale po kilku miesiącach wafelek w złotym opakowaniu powrócił na pokłady samolotów polskiego przewoźnika. 

Przeczytaj także:

•  Automat z przekąskami na pokładzie? Nowy pomysł na obsługę w samolotach

•  Co pasażerowie zostawiają w samolocie? Ta lista może cię zaskoczyć!

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC