Zamknij

LOT szuka pracowników na wakacje. Oprócz wynagrodzenia darmowe bilety lotnicze

Redakcja
05.02.2019 10:22
Lotnisko Chopina
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły rekrutację do pracy na Lotnisku Chopina w Warszawie. W sezonie letnim chcą zatrudnić kilkadziesiąt osób w obsłudze naziemnej.

Polski przewoźnik zaoferuje kilkadziesiąt miejsc pracy na Lotnisku Chopina. Tak jak w ubiegłym roku, LOT chce w ten sposób zagwarantować pasażerom jeszcze lepszą jakość obsługi, wyższy komfort podróży i zadbać o płynność operacyjną w wymagającym dla branży lotniczej szczycie sezonu letniego. W 2018 roku w odpowiedzi na rekrutację zgłosiło się ponad 1000 osób.

Wakacyjna praca na lotnisku Chopina

Jak podaje LOT w komunikacie, do zadań nowych pracowników będzie należało asystowanie przy obsłudze podróżnych w terminalu pasażerskim, pomaganie pasażerom tranzytowym, udzielanie informacji o połączeniach lotniczych, współpraca z lotniskowymi służbami operacyjnymi i wsparcie naziemnej obsługi samolotu.

– Największym wyzwaniem dla całej branży lotniczej, jeśli chodzi o obsługę pasażerów szczególnie w Europie, jest bez wątpienia sezon letni. Ubiegły rok pokazał, że dodatkowe wsparcie kilkudziesięciu osób przynosi oczekiwane efekty. Zależy nam przede wszystkim na wsparciu pasażerów tranzytowych i zachowanie krótkiego czasu przesiadek przez hub LOT-u w Warszawie na dalsze połączenia do Europy, Azji i Ameryki Północnej. Chcemy zrobić wszystko, aby komfort podróży naszych pasażerów był jak najwyższy – powiedział Maciej Wilk, członek zarządu d.s. operacyjnych. 

Zobacz także

Praca w LOT: jakie wymagania od kandydatów?

Od kandydatów przewoźnik wymaga dobrej znajomości angielskiego (poziom B2), łatwości nawiązywania kontaktów i empatii. Dodatkowym atutem będzie znajomość innych języków obcych i zainteresowanie branżą lotniczą.

Kandydaci zostaną zatrudnieni na trzy miesiące, między kwietniem i wrześniem tego roku. Wcześniej przejdą szkolenie przygotowujące do wykonywania powierzonych zadań. Po przepracowaniu pełnych trzech miesięcy dostaną darmowe bilety typu standby w dwie strony, do dowolnego miejsca z regularnej siatki połączeń LOT-u (do realizacji w okresie październik-listopad 2019 lub styczeń-marzec 2020).

- Osoby, które sprawdzą się w wakacje, mają szanse na stałe zatrudnienie - mówi członek zarządu ds. operacyjnych Maciej Wilk, cytowany w komunikacie.

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC