Zamknij

LOT szuka pracowników. Zgłaszają się kandydaci z całego świata

Redakcja
24.08.2018 10:21
LOT samolot
fot. Piotr Matusewicz/East News

W tym tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosi kolejny nabór na pilotów i personel pokładowy. Po czerwcowej informacji, że planuje zatrudnić 300 nowych pilotów zgłosiło się ponad tysiąc kandydatów z różnych zakątków świata. 

Jak informuje biuro prasowe PLL LOT, do przewoźnika trafiło ponad tysiąc aplikacji. 90 procent z nich było z Europy (m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Rumunii, Serbii i Chorwacji). Ofertą polskiej linii lotniczej zainteresowani są również kandydaci z USA, Ekwadoru, Nowej Zelandii, Australii i Gwadelupy.

Spotkania rekrutacyjne odbywają się co tydzień na zmianę: w Warszawie i Budapeszcie. Uczestniczą w nich przedstawiciele firmy LOT Crew, którzy prezentują swoją ofertę w ramach dni otwartych.

LOT: wymagania wobec kandydatów

LOT poszukuje kapitanów i pierwszych oficerów na samoloty Bombardier Q400 i Embraer 170/190. Jak podaje "Rzeczpospolita", wymagania wobec kandydatów na kapitanów to m.in.: ważna licencja liniowa, ważne badania medyczne pierwszej klasy, nalot co najmniej 3000 godzin, język angielski na poziomie 5 w skali ICAO i prawo do pracy na terenie UE. LOT wdrożył na swoich pokładach zasady anglojęzycznego kokpitu, dlatego nie wymaga od kandydatów na pilotów znajomości języka polskiego. Od kandydatów na pierwszego oficera wymaga się m.in. licencji liniowej (może być to licencja „frozen") i nalotu ogólnego minimum 200 godzin.Z LOT-em współpracuje obecnie ponad 700 pilotów, którzy wykonują regularne rejsy rozkładowe i czarterowe.

 Jednocześnie firma szuka do bazy w Budapeszcie członków personelu pokładowego. Polski przewoźnik ma obecnie ma 1,3 tysiąca stewardes i stewardów, w tym 60 z Węgier, ale w 2019 r. ich liczba ma wzrosnąć do co najmniej 250. Ogłoszenie w sprawie kolejnego naboru pojawi się w ciągu najbliższych dni.

Przeczytaj także: LOT będzie sprawdzał trzeźwość pilotów i bagaże załogi

Zainteresowanie jest ogromne

Jak przyznał dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u, Adrian Kubicki: - Zainteresowanie naszą ofertą to dowód, że LOT jest atrakcyjnym pracodawcą. W odróżnieniu od wielu linii lotniczych zapewniamy nowym pilotom pełen pakiet szkoleń, za które nie muszą płacić. Dajemy im też możliwość rozwoju zawodowego, a zasady awansowania w naszej linii nie są oparte wyłącznie na kryterium starszeństwa, lecz kryterium umiejętności.

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC